Sopron Basket - PEAC-Pécs 88-53 (15-10, 32-14, 21-10, 20-19)

Sopron, Novomatic Aréna
Nagy V., Fodor A., Németh P. (Forrai S.)

Sopron Basket: January 11/6, Williams 13, Varga S. 3/3, Brooks 9/3, Krajisnik 12. Csere: Fegyverneky 5/3, Walker 14/12, Határ 10, Czukor 7/3, Varga A. 4.

PEAC-Pécs: Szücs R. 7/3, Strautmane 10/6, Wentzel 7/3, Kiss 5/3, Andusic 8. Csere: Sarok 4/3, Kaposi 3, Sánta 6, Popovic 4, Szücs L. 3/3, Hegedűs R.

A bajnokság 6. fordulójából pótolt találkozón a Sopron Basket végig vezetve 88-53-ra verte a PEAC-Pécs együttesét és ezzel győzelemmel hangolt a bourges-i Euroliga buborékra.

A két csapat kedden Pécsett találkozott és akkor 72-53-as soproni siker született. Briann January, Gabby Williams és Tina Krajisnik találataival villámrajtot vett a házigazda. Három és fél perc alatt 9-0-ra szakadtak el. A folytatásban 13-4-re ellépett a Sopron, de a hajrájához érkezve rendezte sorait a PEAC. Kiss Virág triplájával, illetve Kaposi Pálma 2+1-es megoldásával 13-10-re felzárkóztak a pécsiek. A negyedet Határ Bernadett duplája zárta, így a második szakasznak 15-10-ről vágtak neki a felek. Az első percben még ekkor sem alakult ki nagy különbség. A döntő futást végül 18-15 után vitte be Gáspár Dávid együttese. Egy 22-3-as sorozattal 40-18-ra módosult az állás. Az első 20 percben csapatszinten hat triplát értékesítő listavezetőnél Briann January 11, Tina Krajisnik 10, míg Megan Walker 9 pontot jegyzett. A félidőben végül 47-24 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején Jelena Brooks triplája és Gabby Williams 2+1-es helyzete után már a 30 pontot ostromolta a differencia a felek között. A pécsiek hét és fél percen át mindössze egy büntetőt értékesítettek. Ez idő alatt a Sopron Basket 63-25-ös vezetést épített fel. Az előbbiekben kiemeltek mellé pontszerzésben felzárkózott Gabby Williams is, aki egymaga 9 pontot ért el ebben a 10 percben. A folytatásban ugyan Sánta Petra és Paula Strautmane eredményesnek bizonyult távolról a vendégek részéről, de a magabiztos soproni vezetés nem forgott beszélyben. Az utolsó 10 percre 68-34-ről fordultak a csapatok. Ez a szakasz játékban már kiegyenlítettebben alakult. Mindkét fél sokat forgatta a keretét. Árulkodó, hogy 23 percnél többet senki nem töltött a pályán soproni oldalon. Az utolsó négy percben 81-43 után 83-51-re felzárkóztak a pécsiek, de ezt követően Megan Walker triplájával és Varga Alíz találtával ismét nőtt a különbség. Végül 88-53-as soproni siker született.