Sopron Basket - VBW CEKK Cegléd 68-33 (17-2, 16-14, 17-10, 18-7)

Sopron, Novomatic Aréna

Sopron Basket: Fegyverneky 3, Varga S. 9/6, Czukor 8/3, Brooks 6, Gaye 11. Csere: Jovanovic 15, Varga A. 9/3, Sitku 6, Erdélyiová 1, Molnárova, Kókai.

VBW CEKK Cegléd: Manis 2, Szabó F. 3/3, Katona Sz. 5/3, Szirony, Szabó P. 2. Csere: Baugh 9, Szerelem-Kobolák 7/3, Rakita L. 2, Viszmeg 2, Holesinska 1, Szabó F., Szabó D., Laufer.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Szombaton este felkészülési mérkőzést vívott a Sopron Basket és a VBW CEKK Cegléd. A bajnoki címvédő soproni együttes az idei hazai bemutatkozása alkalmával 68-33-as sikert aratott.

Villámrajtot vett a Sopron. Az első negyedben 17-2-re léptek el Gáspár Dávid tanítványai. A második szakasz már kiegyenlítettebb játékot hozott, de így is stabilan őrizték 15-17 pontos vezetésüket Fegyverneky Zsófiáék. A félidőben 33-16 állt eredményjelzőn.

A harmadik negyedben is magabiztosan menedzselte vezetését a házigazda. A differencia a 20 egységet is átlépte. Az 50-26-ról induló záró szakaszban még 11 pontot hozzátett a különbséghez a Sopron Basket, így végül 68-33-as sikert aratott. A győztes gárda legeredményesebbje a 15 pontos Nevena Jonvanovic volt, míg Aby Gaye 11 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el. Ceglédi oldalon Vicki Baugh zárt 11 ponttal.

Mindkét gárda bő rotációval játszott. A hazaiaknál ismét pályára léphetett a Soproni Darazsak Sportakadémia fiataljai közül Sitku Zsuzsanna, Molnárova Laura és Kókai Patrícia, de a ceglédi oldalon is a keret minden bevethető tagja kapott lehetőséget a bizonyításra.