Magabiztos soproni győzelem a Sopron Basket hazai szezonnyitóján

Sopron Basket - BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 73-53 (19-11, 21-14, 19-12, 14-16)

Jakab László Imre, Szilágyi Bálint, dr. Németh Patrik (Sarkadi-Nagy Ágnes)

Sopron Basket: Fegyverneky 9/6, Varga A. 15/6, Jovanovic 11/3, Határ 8, Gaye 13. Csere: Sitku 15/3, Molnarova -, Kókai -, Varga S. 2.

BKG-PRIMA Szigetszentmiklós: Vári -, Aldazabal 9/6, Zivaljevic 7, Raus -, Campisano 14/3. Csere: Angyal 17/9, Davis 3/3, Mudra -, Suppán 3/3.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Két idegenbeli győzelem után szombaton hazai pályán folytatta szereplését Sopron Basket a bajnokságban. Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a hagyományoknak megfelelően ünnepi keretek között nyitották meg a szezont, melyen az újonc BKG PRIMA Szigetszentmiklós volt a címvédő ellenfele. A találkozó magabiztos soproni győzelemmel végződött, a BKG együttese 73-53-ra maradt alul.

Csupán pár nappal az Euroliga rajtja előtt a Sopron Basket is lejátszotta hazai szezonnyitó mérkőzését, melyen – a WNBA-s kötelezettségek miatt hiányzókon túl – továbbra is Gabby Williams és Czukor Dalma nélkül szerepeltek a soproniak, akikhez ezúttal Jelena Brooks is csatlakozott. A hazai együttes már a találkozó első periódusában kisebb lépéselőnyre tett szert (7-0). Végül Angyal Barbara és Sierra Campisano pontjaival sikerült a vendégeknek közelebb férkőzniük (7-5). Soproni pontok hiányában Gáspár Dávid időkérése következett, visszatérve 7-7-nél kiegyenlített a Szigetszentmiklós. A Sopron részéről Határ Bernadett sikeres középtávoliját regisztrálhattunk, aminek köszönhetően újra a sárga-zöldeké volt a szó. Ezt követően az ellenfél egy büntetővel újra közelebb férkőzött, ám Fegyverneky Zsófia hárompontosával 12-8-ra nőtt a felek közötti különbség. Ezúttal Gedei Tiboron volt a sor, hogy időt kérjen. Rendeződni látszott a soproniak védekezése, melyből sikeres akciók következtek, a negyed 19-11-es állással végződött.

A második etap elején Angyal Barbara szerezte a BKG első tripláját. Erre Sitku Zsuzsanna, Varga Alíz és Aby Gaye kosarai azonnal válaszoltak, így 25-14-nél először lépte át a 10 pontot a differencia. Aldazabal pontjaival – aki egymagában nyolc pontot jegyzett fel neve mellé – tudott ezt követően újból közelebb férkőzni a vendég csapat, 29-22 állt az eredményjelző táblán. Négy perccel a félidő vége előtt a kék-sárgák sportszerűtlen hibát vétettek, Jovanovic értékesítette két büntetőjét, így a különbség újból 10 pont fölé emelkedett. A soproniak előnye nem csak állandósulni látszott, de növekedett is, a nagyszünetet 40-25-ről kezdhették meg a csapatok.

Azonban a bajnoki találkozó szünetében sem maradtak esemény nélkül a nézők. Ekkor díjazta ugyanis a Sopron Basket csapata a tavalyi szezon legtöbbet fejlődött utánpótlás játékosait, akik között egy kerékpárt sorsoltak ki a MANGO BIKE felajánlásának köszönhetően.

A harmadik negyed első támadásából Aby Gaye 42-25-re módosította az állást. Erre Angyal Barbara válaszolt sikeres büntetőivel. Tovább növelték a hazaiak előnyüket, 48-27-nél először lépte át a 20 pontot a felek közötti különbség. A játékrész második felében Gedei Tibor kért időt eligazításra. A negyed hátralévő perceit továbbra is a soproniak dominálták, 19-12-re nyerték a szakaszt, amiből Sitku Zsuzsanna 15 pontot értékesített.

Az utolsó 10 percet 59-37-ről kezdték meg csapatok. A végső etapot soproni oldalon Nevena Jovanovic és Varga Alíz, a szigetszentmiklósiaknál pedig Angyal Barbara pontjai nyitották. A hajrában 30 pontot is megközelítette a differencia a felek között, ami a találkozó végére leredukálódott. Végül, pontosan 20 ponttal győzedelmeskedett a Sopron Basket együttese hazai szezonnyitó mérkőzésén, 73-53 állt az eredményjelző táblán.