Arka Gdynia - Sopron Basket 71-86 (19-20, 18-27, 19-23, 15-16)

Gdynia, Gdynia Arena
Selkee, Marchis, Bejat (Simion)

Arka Gdynia: Kunek 23/9, Begic 8, Lundquist 4, Bertsch 17/3, Kastanek 13/9. Csere: Borkowska 2, Podgorna 2, Bernies 2.

Sopron Basket: Williams 8/3, Fegyverneky 12, Varga A. 15/9, Jovanovic 18/9, Határ 18, Csere: Gaye 12, Varga 3.

Az Euroliga második fordulójában a Sopron Basket 86-71-es győzelmet aratott a VBW Arka Gdynia otthonában.

Ugyanabban a felállásban várta a Sopron Basket az összecsapást, melyben Gironában a sikerrel megvívott Euroliga szezonnyitón szerepelt. Határ Bernadett duplája vezette fel az összecsapást. Ezt követően azonban a hazaiak kaptak el egy jobb sorozatot és 9-3-ra fordítottak. Nevena Jovanovic triplája és Fegyverneky Zsófia duplája akasztotta meg a lengyel futást. Aby Gaye négy pontjával pedig 12-11-nél már a mieink jártak előrébb. Az első szakasz végjátékéban fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Egyik fél sem tudott elszakadni 1-3 pontnál jobban. 10 perc után végül 20-19-re ment a Sopron. A magyar csapat a 15 mezőnykísérletből 7-et, míg a Gdynia a 16-ból 8-at értékesített. Figyelemre méltó volt a Sopron kilenc lepattanója és az, hogy már hét pontszerzőt regisztrálhattunk. A második negyed elején Nevena Jovanovic négy pontjával és Gabby Williams triplájával erősítette meg az előnyét a Sopron. A Gdynia azonban 27-26-ra gyorsan visszazárkózott.

Az első 11-13 perc igencsak pontgazdag játékot hozott. A folyatásban a Sopron Határ Bernadett és Aby Gaye révén a festékben erősítette dominanciáját. Határ a második szakasz közepén egymaga hat pontot jegyzett. A hatodik pontja után 37-30-nál időt is kértek a hazaiak. A soproniak azonban lendületben maradtak és Varga Alíz két triplájával 43-35-nél már nyolc egységgel jártak előrébb. Lélektanilag pedig kulcsfontosságúnak bizonyult, hogy éppen a félidőre sikerült kétszámjegyű előnyt kiharcolni. Aby Gaye duplája zárta a második negyedet, így 20 perc után 47-37-es állást rögzíthettünk. A nagyszünetben a statisztikát szemlélve azt láthattuk, hogy Határ és Gaye 10-10 egységnél járt. Lengyel oldalról Morgan Bertsch 13 pontját kell kiemelni. A második 10 percben a 18 mezőnykísérletéből 12 sikeres volt a Sopronnak. Ezt sikerült továbbvinni a harmadik szakasz elején is. Határ Bernadett, Varga Alíz és Fegyverneky Zsófia révén 55-40-nél már 15 ponttal járt előrébb a magyar bajnok.

Az Euroliga igazi kihívása, hogy elég két eladott labda, két magyar szemmel kedvezőtlenebbnek tűnő ítélet és még a 15 pontos előny is el tud olvadni. A következő három percben ugyani a lengyelek 10-0-s futással 55-50-re felzárkóztak. A legjobbkor jött Fegyverneky Zsófia újabb villanása, majd Aby Gaye és Nevena Jovanovic duplája. A negyed utolsó három percébe érkezve 61-50-nél visszaállt a kétszámjegyű különbség. Így utólag ez döntőnek bizonyult. A folytatásban ugyanis már 10 pont felette menedzselte előnyét Gáspár Dávid együttese. A harmadik szakasz végén Határ Bernadett és Varga Alíz találatai 70-56-os eredményt jelentettek. Az utolsó 10 percet Varga Alíz triplája vezette fel, amely tovább erősítette a fölényt. 75-56-ál pedig már a 20 pont feletti előnyért támadhattak a mieink. Ezt végül nem sikerült átlépni, a különbség 15-17 egység környékén állandósult a felek között. A hajrához közeledve Nevena Jovanovicsot kellett ápolni, miután egy balszerencsés ütközést követően nehezebben tudott levegőt venni. Szerencsére nem történt súlyos sérülés. A Sopron pedig meggyőző játékkal őrizte meg előnyét és aratott 86-71-es sikert.