Magabiztos soproni győzelem

:

:

A Sopron Basket 72-55-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét a hazai élvonal 20. fordulójának záró mérkőzésén.Ez a soproni klub történetének 1000. tétmeccsen elért győzelme. Sikerével a Sopron Basket matematikailag is megnyerte az alapszakaszt.

Nagyon sok bizonytalanság van a jövő heti Euroliga fordulóval kapcsolatban. Ezt megelőzően azonban a bajnoki címvédő Sopron Basket a PEAC-Pécs gárdáját fogadta. A két csapat decemberi meccse az évad eddigi legnagyobb meglepetését hozta. Ezúttal azonban a Sopron igyekezett az első percekben kézbe venni az irányítást. Még a pécsi Taisiia Udodenko szerezte az első találatot, innen azonban 13-2-re fordított a Sopron. Az első szakasz végén pedig 19-11 állt az eredményjelzőn. Candice Dupree-t kell kiemelni, aki úgy szerzett 8 pontot, hogy mindössze egy dobást hibázott.

Fotó: Sopron Basket

A második szakasz valamivel pontszegényebb mederben haladt. A vendégek 23-19-re visszajöttek, de innen egy 8-0-val újra elszakadt Gáspár Dávid együttese. A félidőben 35-24-es állást rögzíthettünk. Dupree már 16 pontnál járt, míg pécsi oldalon Cierra Bravard 8-nál. A harmadik etapot kézben tartotta a Sopron, így a 19 pontot is elérte a differencia a felek között. A negyedet végül Ruják Nóra triplája zárta, amivel a pécsiek 54-40-re szépítettek. A vendégek felzárkózása 55-43-ig tartott. Innen azonban érkezett egy újabb 9-3-as soproni széria, amivel visszaállt a korábbi nagy különbség. Az utolsó percekben nem volt kérdés a győztes kiléte és magabiztos 72-55-os soproni siker született.

Sopron Basket – PEAC-Pécs 72-55 (19-11, 16-13, 19-16, 18-15)

Sopron Basket: Candice Dupree 18, Dubei Debóra 14/9, Határ Bernadett 10.

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 18/9, Taisiia Udodenko 11/3, Maegan Conwright 7.