Sopron Basket - BK Zabiny Brno 107-65 (30-18, 33-14, 22-14, 22-19)

Sopron Basket: Fegyverneky 9/3, Jovanovic 12/6, Williams 15/9, Varga A. 15/3, Határ 25 Cs.: Czukor 13/9, Gaye 10, Kókai 4, Varga S. 2, Sitku 2, Molnárová.

BK Zabiny Brno: Vackova 6/3, Vondrackova 12/12, Hamzova 5/3, Jurgenkova 8, Stoupalova 12/6 Cs.: Kopecka 7/3, Galickova 7/3, Berankova 8/3

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Szerdán délután került sor Sopronban a Krasznai Ferenc Emlékmérkőzésre. A Sopron Basket végig vezetve, ponterős teljesítménnyel 107-65-re múlta felül a BK Zabiny Brnót.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, az eredeti tervek szerint az UNI-Győr – MÉLY-ÚT érkezett volna Sopronba erre a találkozóra. A győriek azonban sérülések és betegségek miatt nem tudták vállalni a fellépést. A Krasznai Ferenc Emlékmérkőzésre a szebb napokat látott, egykori Euroliga résztvevő BK Zabiny Brno ugrott be. A soproni csapatban már ott volt a keretben Határ Bernadett, aki végül 25 ponttal zárt és a mérkőzés legjobbjának is megválasztották.

A szombati bajnoki rajtra készülve nagy ritmusban, kifejezetten élesen kezdett a Sopron. Már az első negyedben 30 pontot ért el. 10 perc után 30-18 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban is lendületben maradtak a hazaiak. A félidőig a 60 szerzett pontot is átlépte Gáspár Dávid együttese.

A 63-32-ről induló harmadik etapban magabiztosan őrizte előnyét a Sopron, mely kiemelkedően teljesített támadásban. Végül a 62 mezőnykísérletéből 42-t értékesített, közte 10 triplát. A harmadik negyed végén 85-42-es eredményt rögzíthettünk. A záró szakaszban a 100 szerzett pontot is átlépték Fegyverneky Zsófiáék. Határ Bernadett mellett a 15-15 pontos Gabby Williams és Varga Alíz bizonyultak a legeredményesebbnek soproni oldalon.