PINKK-Pécsi 424 - Sopron Basket 40-83 (8-20, 9-25, 12-19, 11-19)

Tőzsér D., Söjtöry T,, Györfy R. (Schäffer B.)

PINKK-Pécsi 424: Mujovic 11, Szücs, Jáhni 2, Vincze 5, Davis-Stewart 7/3. Csere: Horváth 1, Tenyér 9, Földing, Zsilinszky, Pucz, Borbás 3/3, Kovács 2.

Sopron Basket: Williams 3, Fegyverneky 2, Varga A. 22/6, Czukor 11/6, Dolson 13. Csere: Jovanovic 8, Sitku 10, Molnár, Varga S. 4, Brooks 10/3.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

A bajnokság 20. fordulójában a Sopron Basket 83-40-es sikert aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

Bozica Mujovic és Gabby Williams kosárváltása vezette fel az összecsapást. Az első magyar bajnoki mérkőzését játszó Stefanie Dolson és Czukor Dalma találataival már az első percekben magához ragadta a vezetést a Sopron. Alig több, mint négy perc telt el, amikor 9-2-re ment a címvédő. A folytatásban még 11-6-ra visszajött a PINKK, de ezt követően Varga Alíz hármasa és Czukor Dalma ziccere 16-6-ra módosította az állást. A két csapat között az első negyed végére is megmaradt a kétszámjegyű differencia, 10 perc után 20-8-ra vezetett a Sopron. A vendégek a 16 mezőnykísérletükből 8-at értékesítettek és 13-8-ra vezettek a lepattanókban. A második negyed első három percében 6-0-val 26-8-ra módosította az állást a soproni együttes. Ekkor hazai időkérés szakította meg a játékot. Bozica Mujovic 2+1-es megoldása törte meg a PINKK kosárcsendjét, de nem sokkal később Varga Alíz duplája után 32-11-nél átlépte a 20 egységet a differencia.

A félidő utolsó öt percében Varga Alíz, Jelena Brooks és Gabby Williams találataival növelte előnyét a Sopron. Másfél perccel a nagyszünet előtt Varga Alíz triplája után már 43-13-ra ment a vendég gárda. Denia Davis-Stewart és Tenyér Zsófia révén a félidőig 30 pont alá hozta hátrányát a házigazda. A szünetben 45-17 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején Stefanie Dolson duplájára Denia Davis-Stewart válaszolt egy triplával. Czukor Dalma hármasa és Nevena Jovanovic találta azonban gyorsan visszaállította a 30 pont feletti differenciát. A PINKK színeiben megszerezte első pontjait Vincze Nikolett, melyre Stefanie Dolson válaszolt, a 11. pontját elérve. Ekkor már hárman jártak 10 egység felett a címvédőnél és már minden nevezett játékos betalált.

A különbség a harmadik negyed második felében 30 pont környékén állt be a felek között. Végül 58-27 után 6-2-es sorozattal zárta le ezt a szakaszt a Sopron. Az utolsó 10 percnek 64-29-ről futottak neki a felek. Ezt a 64 pontját úgy érte el a Sopron Basket, hogy a 48 mezőnykísérletéből 27 sikeres volt. Eközben 41-18-ra vezettek a vendégek a lepattanókban. A záró szakaszban két percig nem találtak be a felek, majd Tenyér Zsófia duplája törte meg a kosárcsendet. Varga Alíz és Czukor Dalma találatait követően 68-31-nél hazai időkérés miatt állt a játék. Jáhni Zsófia és Tenyér Zsófia révén ismét szépített a PINKK, így Gáspár Dávid is magához rendelte tanítványait egy rövid eligazításra. A Sopron 72-35 után 7-0-val növelte 40 pont fölé az előnyét. A hajrában a hazaiak Borbás Panni szép triplájának örülhettek, míg soproni részről Varga Alíz négy pontja zárta le a meccset. A címvédő 83-40-es sikert aratott.