Atomerőmű KSC Szekszárd - VBW CEKK Cegléd 88-45 (25-14, 19-12, 26-9, 18-10)

Ádám J., Nagy V., Minár L. (Téczely T.)

Atomerőmű KSC Szekszárd : Studer 5, Miklós 14/6, Bálint 2, Krnjic 12, Goree 20. Csere: Mányoky 4, Friskovec 5/3, Horváth, Milic 21, Szücs, Holcz 5.

VBW CEKK Cegléd: Szabó P. 7, Baugh, Holesinska 9/3, Szabó Fa. 6, Szirony 1. Csere: Szabó D. 3/3, Katona 3, Kobolák 2, Szabó Fl. 8, Laufer 6.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

A bajnokság 19. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 88-45-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet.

A mérkőzés legelején Cyesha Goree duplájára Petra Holesinska válaszolt, amivel 3-2-re a Cegléd vezetett. Ez volt az első és az utolsó alkalom, hogy a vendégek jártak előrébb. A Szekszárd innen 12-2-es futással 14-5-re lépett el. Miklós Melinda és Studer Ági triplát értékesített, de betalált Sara Krnjic és Cyesha Goree is. A különbség Holcz Rebeka büntetőjével 21-11-nél érte el a lélektani 10 pontot. Az első szakaszt pedig a visszatérése óta első bajnokiját játszó Nikolina Milic és Mányoky Réka zárta, így 10 perc után 25-14-re ment a KSC. A második etap elején Cyesha Goree már a 12. pontját szerezte, amivel 31-14-re módosította az eredményt. A ceglédiek kosárcsendjét Szabó Petra törte meg, de nem kellett sokat várni és 36-16-nál már 20 ponttal járt előrébb a házigazda.

A jelentős, 20 pontos előnye birtokában kicsit megtorpant támadásban a Szekszárd és Cegléd ezt kihasználva 36-21-re szépített. Zseljko Djokics 38-23-nál kért időt. A különbség 16-18 pont környékén látszott állandósulni. A ceglédieknél Szabó Petra és Szabó Fanni mellett Laufer Gabriella négy pontját kell kiemelni. A félidő hajrájában megvillant Nikolina Milic, aki a nagyszünetig 7 pontot és 5 lepattanót szorgoskodott össze. Az első 20 percet a két büntetője zárta, amivel 44-26-ra vezetett a Szekszárd. A harmadik negyed elején is Nikolina Milic volt a főszereplő, a kilenc pontja vezette fel ugyanis a játékrészt, így két és fél perc alatt 53-26-ra alakította az állást. A stafétabotot Zala Friskovec és Cyesha Goree vette át szekszárdi oldalon, nekik köszönhetően 57-26-nál már 30 pont felett járt a differencia.

Sandro Orlando időkérése után Katona Szidónia szerezte meg a ceglédiek első pontját a harmadik negyedben. A különbség 30 egység környékén kezdett beállni. Zseljko Djokics 59-31-nél kért időt és ezek után ismét tudott váltani a Szekszárd. Egy 11-2-es futás végén 70-33-ra léptek el a hazaiak. A harmadik szakaszt Kobolák Cintia duplája zárta, de így is 70-35-re ment a Szekszárd. A záró etap elején Miklós Melinda és Holcz Rebeka talált be. Bő rotációval játszott a házigazda, 26 percnél többet senki nem töltött a pályán. Zala Friskovec triplájával 77-37-nél érte el a 40 pontot a különbség. Igyekezett szépíteni az eredményen a Cegléd, de a szekszárdi fiatalok is maximális koncentrációval, a játék ritmusát tartva szálltak be és így nem mutatkozott lehetőségük érdemben faragni a hátrányukon a vendégeknek. Sőt, végül 18-10-re a negyedik negyedet is megnyerte a Szekszárd, így alakult ki a 88-45-ös végeredmény.