Magabiztos Vasas győzelem Kassán

Csütörtökön este felkészülési mérkőzést vívott Kassán a Vasas Akadémia. Végig vezetve a Vasas 85-66-os sikert aratott a Young Angels Kosice felett.

Hamar magához ragadta a kezdeményezést a Vasas. Földi Attila tanítványai 11-2-vel indították a mérkőzést és az első szakasz végén 17-11-re mentek. A második negyedben a 18 pontot is elérte az előny. A félidőben pedig 42-28 állt az eredményjelzőn.

A harmadik etapban 56-39 után a Kassa kapott el egy jobb sorozatot, aminek eredményeként a negyed végére 60-50-re felzárkóztak. Az utolsó 10 percben 62-57-ig tartottak a hazai rohamok. Az utolsó hat percben egyértelműen a Vasas került fölénybe és így alakult ki a 85-66-os végeredmény.

Taylor Murray 26, Brianna Fraser 18 egységig jutott. A két csapat pénteken 11 órától is összeméri az erejét.

Young Angels Košice – Vasas Akadémia 66-85 (11-17, 17-25, 22-18, 16-25)