Hirdetés
Archivum

Magabiztos zalaegerszegi gyõzelemmel zárult az 5. forduló



:

:

Hirdetés

Hétfõn este lezárult a hazai élvonal 5. fordulója. A ZTE NKK 84-52-re legyõzte a BEAC Újbudát.

A BEAC négy alapembere nélkül lépett pályára Zalaegerszegen, így reálisan nem ígért szoros csatát ez a találkozó. A két csapat az elsõ három percben 6-5-ig haladt fej-fej mellett. Ezt követõen Burkholder két villanásával került lépéselõnybe a ZTE és az elsõ negyed végére 22-9-es elõnyt épített fel. A második etap elején még 10 pont környékére visszazárkóztak Balogh Judit tanítványai. Ezt követõen azonban fokozta a tempót a ZTE, gyorsan érvényesült a tudáskülönbség a felek között és a különbség a félidõre átlépte a 20 egységet.

A 47-25-rõl harmadik negyed elején még volt egy kisebb felzárkózása a BEAC-nak, de Gáspár Dávid idõkérése után a ZTE ismét pontosabb, koncentráltabb játékkal folytatta a meccset. Ennek meg is lett az eredménye, a hazaiak a játékrész végére 68-37-nél 31 pontos elõnyre tettek szert. Az utolsó 10 percben 30 pont környékén állt be a különbség. A gyõztes kiléte már nem volt kérdés, kisebb kihagyások mindkét oldalon akadtak. A ZTE megérdemelten szerezte meg az újabb gyõzelmet a bajnokságban.

Eredmény
ZTE NKK – BEAC Újbuda 84-52 (22-9, 25-16, 21-12, 16-15)

Hirdetés