Sopron Basket - Fenerbahce Safisport 59-82 (11-30, 19-13, 17-23, 12-16)

Jelena Tomic (Horvátország), Paulina Gajdosz (Lengyelország), Amel Dahra (Franciaország) - Ales Kamnikar (Szlovénia)

Sopron Basket: Williams 8, Fegyverneky 6, Határ 10, January 14/6, Brooks 10. Csere: Varga A. 2, Jovanovic 3/3, Czukor 2, Gaye 4.

Fenerbahce Safisport: Sabally 18/3, Cakir 7/3, Williams 12, McBride 22/15, Iagupova 11/3. Csere: Zahui 4, Kurtulmus, Alperi Onar, Canitez 2, Hartley 4, Stokes 2.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Az Euroliga szombati játéknapjának rangadóján a Fenerbahce 82-59-es győzelmet aratott Sopronban.

Visszatért a soproni csapatba Jelena Brooks, aki rögtön a kezdőben kapott helyet. Briann January triplája vezette fel a csoportrangadót. Erre Olcay Cakir válaszolt. Kayla McBride és Satou Sabally találataival három perc játék után 6-5-nél ragadta magához a vezetést a Fenerbahce. Azóta már tudjuk, hogy innentől végig előrébb jártak a vendégek. A Fener 8-7 után egy 16-2-es futással lépett el. Kiemelkedően teljesített támadásban a török sztárcsapat. Az első negyedben a 18 kísérletükből 12 sikeres lett. Ezzel szemben a Sopronnak 19-ből 5.  Az első szakasz hajrájában Kayla McBride már a 10., Satou Sabally a 7. pontját szerezte. 10 perc után így 30-11-re vezetett a vendég-gárda, akiket ezúttal is biztattak a szomszédos Ausztriából érkezett török szurkolók. A második etap elején Fegyverneky Zsófia volt eredményes. Emlékezhetünk rá, hogy Kurszkban sikerült 19 pontos hátrányból felállni. Gáspár Dávid együttese ezúttal is nagy erőket mozgósított. Egy pillanatra nem adta fel a magyar bajnoki címvédő. 34-15 után 11-4-es sorozattal 38-26-ra feljöttek a mieink. Határ Bernadett remekelt, aki egymaga hat pontot szerzett ezen sorozat alkalmával.

A félidő utolsó három percébe is 12 pontos különbségről érkeztünk. Több lehetősége nyílt a Sopronnak, hogy közelebb kerüljön. Akár a lélektani 10 pont alá faragja a hátrányát. 40-30-nál már Victor Lapena kért időt, hogy nagyobb koncentrációt követeljen meg tanítványaitól. A hajrát büntetők tették töredezetté. Itt kettőt is hibáztak a vendégek, de a szünetben 43-30-ra így is magabiztosan vezettek. A félidőben soproni oldalon a 8 pontos Határ Bernadett volt a legeredményesebb. A vendégeknél Kayla McBride járt 11 pontnál. A Fener továbbra is 50% környékén tartotta a mezőnymutatóját. Ennél az egész mérkőzésen nem adta lejjebb. A harmadik negyedet Satou Sabally triplája vezette fel. Ez előrevetítette a folytatást. A harmadik szakaszban ugyanis a távoli dobásokban léptek feljebb a vendégek. Az első 20 percben 10-ből 3 kísérletük lett sikeres. A harmadik etapban 9-ből 5. Ez kiválóan szemlélteti a játék képét. Briann January és Határ Bernadett még 46-34-re és 48-36-ra felhozta a Sopront. Ezt követően pedig Jelen Brooks duplájával 48-38-nál újra 10 pontra olvadt a differencia. Ez volt a második 20 perc legszorosabb mérkőzésállása.

Alina Iagupova és Kayla McBride tripláival, illetve Elizabeth Williams ziccerével 56-41-re megugrottak a vendégek a folytatásban. Soproni oldalról egyedül Briann January triplája érkezett válaszul. Gáspár Dávid már 56-41-nél időt kért. Visszatérve a pályára azonban két hármast értékesítettek a törökök, ami lélektanilag is meghatározó pillanatnak bizonyult. 62-41-nél először ugrott 20 pont fölé a differencia. Összességében pedig ez egy 14-3-as futás volt. A harmadik negyed hajrájában 20 pont környékén mozgott a különbség. Az utolsó 10 percnek 66-47-ről futottak neki a csapatok. Elizabeth Williams és Fegyverneky Zsófia kosárváltásával indult ez a szakasz. Nagyjából ezen 20 pont környékén állandósult a differencia. Becsülettel harcolt a Sopron. Aby Gaye találata után 72-55-nél időt is kellett kérnie a Fener szakmai stábjának. Innen egy 6-0-val visszaállították a 20 pont feletti előnyüket 78-55-nél. Ekkor még négy perc volt hátra, de érdemben már nem változott a mérkőzés képe. Magabiztos teljesítménnyel érvényesítette fölényét a Fenerbahce, mely ezzel a sikerével matematikailag is biztosította helyét a negyeddöntőben.