ELTE-BEAC Újbuda - PINKK-Pécsi 424 77-63 (23-15, 17-13, 20-12, 17-23)

Fodor A., Rácz Zs., Rózsavölgyi A. (Farkas J.)

ELTE-BEAC Újbuda: Ivanova 22/3, Boros B. 5/3, Boros J. 19/6, Mérész 16, Barnai 4. Csere: Joseph 6/3, Koch 3/3, Katona, Orosz, Dénes, Zsámár, Juhász 2.

PINKK Pécsi 424: Mujovic 6, Szücs 8/6, Jáhni 5/3, Vincze 22/18, Davis 11/6. Csere: Tenyér 5, Borbás.

Fotó: ELTE-BEAC Újbuda / Girgász Péter

Az ELTE-BEAC Újbuda a bajnokság 17. fordulójában 77-63-ra múlta felül a PINKK Pécsi 424 együttesét.A mérkőzés elején Bozica Mujovic és Vincze Nikolett révén az ezúttal immár új vezetőedzője Kovács Dénes által irányított PINKK került 5-0-s előnybe. Mérész Beatrix és Boros Julcsi pontjaival szépített a BEAC, majd Boros Berta triplájával 7-5-nél már a házigazda járt előrébb. Azóta tudjuk, hogy innentől végig Balogh Judit tanítványai vezettek. A Czank Tímea nélkül felálló BEAC öt perc alatt összességében 18-3-as futást mutatott be, amivel 18-8-nál már 10 pontos előnnyel rendelkezett. A vendégek időt kértek, mely után Vincze Nikolett triplájával szépítettek. Erre azonban gyorsan válaszolt Boros Julcsi, szintén távolról. A negyed hajrája ezek után pontszegényebb játékot hozott, de 10 perc után így is 23-15-re ment a BEAC. A második szakasz elején Boros Berta visszaállította a 10 pontos differenciát. Szücs Lilla válaszolt erre és 25-17-nél még volt esélye közelebb kerülni a PINKK-nek. Ezzel nem éltek a vendégek. Shequila Joseph triplájával a BEAC tudta növelni előnyét.

Az eredmény 28-17-nél hosszú percekre befagyott. Óriási küzdelem zajlott a pályán. Mindkét fél tudta, hogy meghatározó pillanatok ezek olyan szempontból, hogy merre mozdul el az összecsapás. Büntetőkkel 28-20-nál még 10 pont alá faragta hátrányát a PINKK, majd innen 32-20-ra újra ellépett a BEAC. Nagyjából ezen 8-12 pont között mozgott a differencia. Láthatunk szép triplákat, Boros Julcsi, Vincze Nikolett és Jáhni Zsófia is távolról volt eredményes. A félidőt 36-28 után Mérész Beatrix négy pontja zárta, amivel 40-28-ra ment a BEAC.  Gergana Ivanova és Boros Julcsi 11 egységnél járt a nagyszünetben, míg a vendégeknél Vincze Nikolett neve mellett szerepelt 11 pont. A harmadik szakaszt Gergana Ivanova és Denia Davis Stewart kosárváltása vezette fel. A döntő futást 44-32 után vitte be a BEAC, mely Mérész Beatrix, Gergana Ivanova és Boros Julcsi villanásaival 50-32-re lépett el. A folytatásban pedig a 20 pontot is átlépte a differencia.

Két perc volt vissza a harmadik szakaszból, amikor 58-35-nél már 23 ponttal vezetett a BEAC. Denia Davis Stewart és Tenyér Zsófia egy-egy szép megoldásával szépített a PINKK. Az utolsó 10 percnek azonban így is 60-40-ről futottak neki a felek. A negyedik negyed elején két újabb triplával folytatta felzárkózását a baranyai gárda. 60-46-nál már egy 11-2-es futást jegyezhettünk fel a vendégektől, de a hazai siker egy pillanatig nem forgott veszélyben. Balogh Judit minden nevezett játékosának lehetőséget adott. Az utolsó három percbe fordulva 72-52-nél még a különbség is visszaugrott a korábbi 20 pontos szintre. A végjátékban az összesen 12 távoli dobást értékesítő PINKK három triplával egészen 72-61-re visszazárkózott. A mérkőzést pedig Gergana Ivanova és Vincze Nikolett találatai zárták. Érdekesség, hogy végül mindkét játékos 22-22 pontot ért el. A BEAC 77-63-as győzelmet aratott, így már idei 8. sikerét ünnepelhette.