Magabiztosan nyerte a Lengyel Kupát a KGHM BC Polkowice

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - KGHM BC Polkowice 68-91 (17-30, 25-12, 17-23, 9-26)

Pekao S.A. Puchar Polski, döntő
Sosnowiec, Zagłębiowski Park Sportowy - ArcelorMittal Park

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Zięmborska 12, Burton 25/3, Goss 25/12, Fiszer 2, Adamczuk 2. Csere: Ullmann, Nassisi, Goszczyńska 2, Jeziorna.

KGHM BC Polkowice: Mavunga 25, Gajda 8/6, Sykes 4, Fraser 5, Piestrzyńska 9/9. Csere: Stankovic 2, Friskovec 15/15, Gertchen 13/6, Kośla 10/6.

Fotó: yukaphoto.com.pl

A Lengyel Kupa 2024-es fináléjában a KGHM BC Polkowice fordulatos küzdelemben 91-68-ra legyőzte a Polski Cukier AZS UMCS Lublin gárdáját és ezzel megvédte címét.

A két Euroligás csapat fináléjára egyik fél sem készült kedvező előjelekkel. A mérkőzés elején úgy nézett ki, hogy a Polkowice tudta jobban felszívni magát a döntőre. Nem telt el három perc és 13-2-re léptek el. Ezzel a lendülettel pedig a teljes első negyedben domináltak. A legnagyobb előnyük 15 pont volt.

A második szakasznak végül 30-17-ről futottak neki a csapatok. A Polkowice egész szezonja óriási hullámvasút és ezen a meccsen sem hazudtolták meg magukat. A Lublin 38-22 után Bria Goss és Veronica Burton vezetésével percek alatt ledolgozta hátrányát. A két játékos a félidőig összesen 33 pontig jutott és visszahozták a csapatukat a meccsbe. 38-38-nál egyenlítettek, majd a 18-0-s sorozatukat lezárva a vezetést átvették rövid időre.

A nagyszünetben 42-42 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed első felében nem alakult ki nagy különbség. A negyed utolsó három percébe érve 53-52-nél még csak egy pont választotta el a feleket. Ugyanakkor a második etap nagy futása sokat kivett a Lublin játékosaiból. Érezhetően elfogytak és nem is fizikálisan, hanem fejben.

A Polkowice a harmadik negyed végére 65-59-re szakadt el. A záró szakaszban pedig könnyedén szakította le riválisát. Jól használták ki a Lublin fegyelmezetlenségét is. Ráadásul fáradt ellenfelükkel szemben könnyedén alakítottak ki helyzeteket és azokat jó százalékkal értékesítették, 15-ből 9-et dobtak be mezőnyből az utolsó 10 percben. Gyorsan kinyílt az olló, a különbség a 91-68-as végeredményben látható 23 ponton tetőzött.

A döntő MVP-je Stephanie Mavunga lett, aki 25 ponttal és 14 lepattanóval vezette győzelemre csapatát.