Magabiztosan nyerte az elõdöntõ elsõ meccsét a Sopron

:

:

A Sopron Basket 80-55-re legyõzte a CMB Cargo UNI Gyõr együttesét az egyik fél második gyõzelméig tartó elõdöntõ párharc elsõ meccsén.

Kiegyenlített negyeddel indult a találkozó. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 19-18-ra vezetett a Sopron. A második etap elején két triplával a Gyõr került kisebb lépéselõnybe. A két csapat között a játékrész hajrájáig nem alakult ki döntõ különbség. Végül a félidõ utolsó percében Yvonne Turner két triplájával és Jelena Milovanovic duplájával 33-33 után 41-33-ra lépett el a Sopron.

A harmadik etap elején is lendületben maradt a Sopron. Lényegében ezek a percek el is döntötték a gyõztes kilétét. Öt percig nem talált be a Gyõr, így 53-33-nál a 20 egységet is elérte a differencia. Ez kereken 20-0-s széria volt. Az utolsó 10 percnek 61-41-rõl vágtak neki a felek. Itt már csak a különbség lehetett a kérdés. A mérkõzés hajráját Cyesha Goree és Angela Salvadores összeakaszkodása tette feszültté.

A Sopron Basket 80-55-ös sikerrel került elõnybe. Folytatás pénteken 18 órától a gyõri Olimpiai Sportparkban.

Sopron Basket – CMB Cargo UNI Gyõr 80-55 (19-18, 22-15, 20-8, 19-14)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Sopron Basket javára.