Magyar Kupa: Három hely már elkelt a négy között

:

:

A héten négybõl három negyeddöntõ lezajlott a nõi kosárlabda Magyar Kupában. Pénteken este a Sopron és a ZTE vívta ki a továbbjutást, míg két nappal korábban a Pécs is biztosította a helyét a legjobb négy között.

Közeledik a nõi kosárlabda Magyar Kupa végjátéka, immár a negyeddöntõknél tartanak a csapatok. Pénteken a fõvárosban az FTC fogadta a Sopront. A továbbjutás kérdése egy meccsen dõlt el a lebonyolítás értelmében, de ebben a párban felesleges is lett volna több találkozót rendezni. Székely Norbert együttese egy félidõ után 39-19-re vezetett és végül magabiztosan, 66-38-ra behúzta a gyõzelmet. A Sopron legeredményesebbje a 18 pontos Tamane volt.

A párharcok közül a ZTE-Szeged duó vívta a legkiélezettebb csatát. Itt szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, még 35 perc játék után is 59-59 állt az eredményjelzõn. A végjátékban a szegediek többet hibáztak, így a hazaiak megérdemelten ünnepelhettek 71-67-es gyõzelmet. A négy triplát is szerzõ és 16 pontig jutó Zsovár volt a ZTE legerdményesebbje.

A Pécs még szerda este Baján vívta ki a továbbjutást. Az eredményes támadójátékot bemutató pécsiek már egy negyed után 11 ponttal vezettek és a gyõzelmükhöz egy percig nem fért kétség. A címvédõ 51-84-re nyert Baján. A Pécs legeredményesebb játékosai Griffin (17 pont) és Quigley (12 pont) voltak.

A Szolnoki NKK–SEAT Lami-Véd Gyõr párharcot február 24-én, csütörtökön rendezik.

NANETTE-FTC–MKB-EUROLEASING SOPRON 38–66 (10–15, 9–24, 11–17, 8–10)

BAJAI NKK–PÉCS 2010 51–84 (12–23, 16–20, 13–26, 10–15)
ZTE NKK–MEDITEAM SZEGED 71–67 (19–16, 18–21, 17–14, 17–16)