Mali - Kanada 65-88 (16-33, 13-20, 17-17, 19-18)

Sydney, Sydney Olympic Park Sports Centre
Maj Kazuko Forsberg, Ryan Jones, Ariadna Chueca Moreno

Mali: Coulibaly 7/3, Dembele 12/3, Haidara -, Kone 10, N'Diaye 12. Csere: Gandega -, Dabou 6/3, Kourouma 9/3, Balayera 4, Tirera 5/3.

Kanada: Nurse 11/3, Carleton 27/21, Achonwa 9, Colley -, Alexander 19. Csere: Gilles -, Hanson -, Kyei 2, Konig 11/9, Hill -, Amihere 3, Fields 6.

A B-csoport egyik keddi mérkőzésén Kanada együttese Mali ellen lépett pályára. Az észak-amerikaiak 88-65-re győzték le ellenfelüket.

Kína már az első negyed végén magabiztos előnyre tett szert (16-3). Mali, bár a második játékrész során határozottabb játékképet produkált, továbbra sem tudott jelentősen felzárkózni ellenfeléhez. Újabb tíz perc elteltével 24 pontnál járt a különbség. A 29-53-ról induló harmadik negyedben azonban már jobban kiegyenlítődtek az erőviszonyok. A játékrész 17-17-el végződött, vagyis a csapatok közti differencia változatlan maradt. A mérkőzés záró szakaszát 1 ponttal Mali együttese nyerte, a magabiztos győzelem viszont mégis csak Kanadáé lett. Victor Lapena tanítványai egy újabb, 88-65-ös sikerrel folytathatják a világversenyt.

Bridget Carleton 27 ponttal vezette győzelemre a csapatát, illetve Kayla Alexander 19 pont – 14 lepattanós dupla-duplát jegyzett.