Mali lesz a magyar válogatott ellenfele a debreceni bronzmérkőzésen

Ausztrália - Mali 62-50 (14-12, 17-12, 7-9, 24-17)

Magyarország, Debrecen
Jasevicius, Smiljanic, Deman

Ausztrália: Deeble 11/9, Melbourne 19, Swain 6/6, Prior 2, Evans 3/3. Csere: Loughridge, Pollerd 3/3, Puoch 16/6, Borlase 2, Rees.

Mali: Sangare 5, S. Kone 15, F. Kone 2, D. Berthe 6/6, Dabou 12/9, Csere: Coulibaly, 2. Berthe 2, Haidara 2, Sissoko 2, Sanou.

A debreceni U19-es világbajnokság második elődöntőjében Ausztrália 62-50-re verte Malit. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap 20 óra 30 perctől USA – Ausztrália döntőt rendeznek. A bronzéremért 17 óra 30 perctől Magyarország és Mali küzdhet meg.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két gárda, majd 8-8 után került kisebb lépéselőnybe Ausztrália. 10 perc után 14-12-re vezettek. A második szakaszban tovább nőtt a különbség. Hét perc elteltével már 31-19-re mentek az ausztrálok. A félidőig innen viszont nem találtak be és ezen kisebb megtorpanásuk alatt 31-24-re szépített Mali.

A harmadik negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. Rendkívül pontszegény, kemény, küzdős csata kerekedett, mely során Mali három pontra is megközelítette riválisát. Az utolsó 10 percnek 38-33-ról vágtak neki a csapatok. Itt már nem csak felzárkózott, de fordított is Mali. Hét perccel a vége előtt 43-41-nél előrébb járt az afrikai gárda.

A döntést az utolsó öt perc hozta el. Elfáradó riválisa ellen 44-43 után 11-4-es futással 54-47-re fordított Ausztrália. Innentől már végig kézben tartották az irányítást és éppen a lefújás pillanatára alakult ki a legnagyobb differencia a felek között. Jade Melbourne 19 ponttal, 8 lepattanóval és 5 gólpasszal zárt. Nyadiew Puoch 16 egységig jutott. Mali együttesében Sika Kone 15 pontot és 19 lepattanót ért el.