DVTK-Hun-Therm - VBW CEKK Cegléd 85-59 (28-20, 31-6, 17-15, 9-18)

Tőzsér Dénes Kelemen, Makrai Márton, Jankovics Viktor Zsolt (dr. Gincsai János Péter)

DVTK-Hun-Therm: Aho T. 4, Green 15, Aho N. 2, Garbin 15/15, Guirantes 10. Csere: Kányási 2, Bacsó, Vég-Dudás 5, Kiss 15/3, Márkusz, Oláh 7/6, Bernáth 10/6.

VBW CEKK Cegléd: Turudic 9/3, Cooper 16/9, Szerelem-Kobolák, Rakita, Williams 17/9. Csere: Szabó 7/3, Horváth, Viszmeg, Szirony, Laufer 10/6.

Fotó: DVTK.hu

A bajnokság 10. fordulójában a DVTK Hun-Therm 85-59-re legyőzte a VBW CEKK Ceglédet.

Arella Guirantes és Darcee Garbin révén már az első percben 5-0-s előnybe került a DVTK. A Cegléd első találatát Samantha Cooper triplája jelentette. A folytatásban viszont továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, így Darcee Garbin második hármasa és Cheridene Green villanása után 13-3-nál kétszámjegyű különbséget rögzíthettünk. Mindent megtett a Cegléd, hogy meccsben maradjon. Kiana Williams és Samantha Cooper hárompontosai után 13-9-nél látótávolságba értek a vendégek. Ezt követően 5-7 pont között látszott beállni a differencia. Végül Bernáth Réka triplája után 23-13-nál érte el újra a 10 egységet a diósgyőri előny. Az első szakasz hajrájában már érdemben nem változott a különbség. 10 perc után 28-20 állt az eredményjelzőn. Az első negyedben is egyértelmű volt a DVTK fölénye, melyet aztán a második etap elején egy 12-3-as futással minden téren megerősített Völgyi Péter együttese. Ráadásul ezen futás során Kiss Angelika és Oláh Fruzsina is eredményes volt távolról.

A második etap felénél 46-24-nél kért időt Kostas Keramidas, a CEKK azonban nem tudott ritmust váltani. Sőt, Darcee Garbin két hárompontosa tovább növelte a különbséget a két együttes között. A félidő utolsó három percében már 30 pont választotta el a feleket. A nagyszünetben végül 59-26-ra vezetett a DVTK. Darcee Garbin 12, Cheridene Green 11 pontnál járt hazai oldalon. A ceglédieknél a 8 pontos Samantha Cooper volt a legeredményesebb. A DVTK 36 mezőnykísérletéből 24-et értékesített az első félidőben. A duplákat nézve különösen kiemelést érdemel a 21-ből 17 sikeres kísérlet. A lepattanókban 27-9-re ment a DVTK, miközben mindössze két eladott labdája volt. A harmadik negyedet Samantha Cooper triplája indította, de összességében ilyen különbségnél a győztes kiléte nem lehetett kérdés. Különösen azok után, hogy a DVTK erős négy percet produkált a második félidő felvezetéseként. Ez idő alatt ugyanis 67-29-re elléptek Bernáth Rékáék.

A különbség 71-31-nél érte el a 40 pontot. A Cegléd a harmadik szakasz hajrájában tudott szépíteni. Ekkor 10-5-re hozta ezt az öt percet a vendég együttes. A 76-41-ről induló negyedik negyedet egy újabb 10-2-es sorozattal vezette fel a CEKK és ezt látva Völgyi Péter időt is kért. A DVTK rendezte sorait, Oláh Fruzsina és Bernáth Réka hárompontosai visszaállították a 30 pont feletti különbséget. Összesen 10 sikeres triplája volt a DVTK-nak ezen a délutánon. Hazai oldalon sok lehetőséget kapott Aho Tyra, Márkusz Lilla, Oláh Fruzsina és Vég-Dudás Anna is, akik értékes perceket pályán töltve gyűjthettek tapasztalatokat. 84-51 után a hajrá a Ceglédnek sikerült jobban. A végül 17 ponttal záró Kiana Williams villanásai zárták a találkozót. A CEKK 8-1-es szériája alakította ki a 85-59-es végeredményt.