Már az első negyedben állva hagyta Kína Nigériát

Kína - Nigéria 90-76 (29-14, 25-22, 25-16, 11-24)

Belgrád, Ranko Žeravica Sports Hall
Baki, Sanchez Carrizales, Nikogossyan

Kína: Liwei Yang 3/3, Siyu Wang 5/3, Meng Li 19/18, Sijing Huang 8/3, Yueru Li 19. Csere: Yuan Li 6/6, Tongtong Wu, Weina Jin 2, Ru Zhang 2, Song Gao 4, Zhenqi Pan 7/3, Xu Han 15/3.

Nigéria: Amukamara 10/6, Elonu 12, Nyingifa 9, Chidom 8/3, Macaulay 2. Csere: Okonkwo 15/3, Kunaiyi-Akpanah 12, Akaraiwe, Musa 4, Enabosi

A világbajnoki selejtezők belgrádi B-csoportjában Kína 90-76-ra győzte le Nigériát.

A kínaiak már az első negyedben 4-4 után állva hagyták riválisukat. 10 perc után 29-14-re mentek. A második szakasz kiegyenlítettebb játéka után a félidőben 54-36-ra vezetett Kína. A harmadik etapban tovább nőtt a kínai fölény. A legnagyobb előnyük 29 pont volt. Ebből az utolsó 10 percben 13-at lefaragott Nigéria, de nem tudták szorossá tenni a mérkőzést.

Meng Li és  Yueru Li 19-19 ponttal zárt a kínai gárdában. Xu Han pedig 15 pontot ért el. Nigériai oldalon a 19 pontos Amy Okonkwo lett a legeredményesebb.