Már nem veretlen a Bourges

:

:

A hétvégén a 13. fordulóval folytatódtak a Francia Bajnokság küzdelmei. A forduló rangadóján a listavezetõ Bourges 4 pontos vereséget szenvedett a Lattes Montpellier otthonában és ezzel már a galloknál sincs veretlen gárda a pontvadászatban.

A Montpellier- Bourges találkozó tipikus Bourges meccsnek indult. Az elsõ negyedben összesen 23 pontot szereztek a csapatok, ebbõl 13 került a hazai hölgykoszorú mellé és 10 a vendégek oldalára. A második negyed már több pontot hozott és rávilágított arra, hogy Pierre Vincent együttesének rettegett védekezésén a Montpellier megtalálja a réseket. A szünetben 34-31 állt az eredményjelzõn.

A harmadik etapban már 47-40-re is vezettek a hazaiak, akik nemcsak támadásban, de védekezésben is a listavezetõ fölé kerekedtek ezen az estén. A negyedik negyedben a hazaiak végig õrizték elõnyüket és 60-56-ra behúzták a rangadót.

A mérkõzés legjobbja a gyõztes csapatban Ana Lelas volt, aki éppen Bourges-ból tette át a székhelyét Montpellier-be.

Toulouse – Arras 58-78
Aix-en-Provence – Nantes Rezé 55-80
Lattes Montpellier – Bourges 60-56
Hainaut Basket – Tarbes 60-54
Charleville-Mézières – Basket Landes 61-59
Challes-les-Eaux – Calais 61-73
Villeneuve d’Ascq – Mondeville 63-67