Magyarország U20 - Szlovénia U20 71-45 (20-12, 16-18, 18-7, 17-8)

Sopron, Novomatic Aréna

Magyarország U20: Sitku 12, Keita 4, Krasovec 13, Boros 6/6, Madár 15/3. Csere: Rozmán 1, Dúl 2, Rakita 6/3, Szerencsés 2, Salamon 2, Vincze, Telegdy 8.

Szlovénia U20: Pulevic 9, Vrecer 10, Ceh 5/3, Srot 5/3, Jelenc 8. Csere: Garic, Tajhar, Pavlic 2, Ivanusa, Dragar 4, Pintar, Micunovic.

Fotó: Török Zsófia

Szombaton ismét összemérte az erejét a soproni Európa-bajnokságra készülő U20-as válogatottunk Szlovéniával. Cziczás László együttese ezúttal 71-45-ös sikert aratott. Ez volt a mieink utolsó felkészülési mérkőzése a pénteken rajtoló kontinenstorna előtt.

A szoros első percek után a magyar válogatott az első negyed végére 20-12-re lépett el. A második etapban 6-8 pont között mozgott a differencia. A félidőben 36-30 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben hagyta állva riválisát a magyar csapat. Egy 9-4-es futással kezdték ezt a szakaszt a mieink és végül 18-7-re megnyerték a negyedet. Ennek megfelelően 30 perc játékot követően 54-37 állt az eredményjelzőn. A záró etapban egy 11-0-s futással 65-37-re léptünk el és végül magabiztos 71-45-ös sikert aratott a magyar válogatott.