Második felkészülési mérkőzését is megnyerte a Ludovika-FCSM Csata

:

:

Szombaton felkészülési mérkőzést vívott a Ludovika-FCSM Csata és az Aluinvent DVTK. A Ludovika Arénában rendezett összecsapáson a hazaiak végig vezetve 67-55-ös győzelmet arattak.

A Ludovika-FCSM Csata második felkészülési találkozójára készült, míg az Aluinvent DVTK először lépett pályára az idei előszezonban. A Csata 12-4-es sorozattal kezdte a találkozót és az első negyed hajrájában 10 egység fölé növelte előnyét. 10 perc után 22-11 állt az eredményjelzőn. A második etapban Földi Attila tanítványai 31-24-re felzárkóztak, majd innen 10-2-es sorozattal 41-26-ra elszakadt a Csata.

Az első félidőben már hét triplát értékesített a házigazda, melynek keretében Keyona Hayes 8, Mányoky Réka 7 pontnál járt. A DVTK-nál Medgyessy Dóra és Chanel Mokango statisztikai lapján szerepelt 7-7 pont.

A harmadik negyedet a DVTK kezdte jobban és 42-34-re felzárkózott. Ekkor Tursics Krisztián időkérése állította meg a játékot. A folytatásban visszaállt a nagyobb különbség a felek között. Az utolsó 10 percnek 58-42-es hazai vezetésről vágtak neki a csapatok. A Csata 10 egység feletti előnyét őrizve zárta le a meccset. Mindkét szakmai stáb minden bevethető játékosának igyekezett lehetőséget biztosítani.

A Ludovika-FCSM Csata 67-55-ös sikere alkalmával Keyona Hayes 15 pont, 22 lepattanós dupla-duplát ért el. Az Aluinvent DVTK legeredményesebbje a 20 pontos Medgyessy Dóra lett.

Ludovika-FCSM Csata – Aluinvent DVTK 67-55 (22-11, 19-15, 17-16, 9-13)