Második győzelmét is megszerezte Bosznia-Hercegovina

Törökország - Bosznia-Hercegovina 54-64 (8-17, 18-10, 18-11, 10-26)

Strasbourg, Rhenus Sport
Forsberg, Kukelcik, Mendoza Holgado (Gulak-Lipka)

Törökország: Bilgic 5/3, Cakir 4, Canitez 2, Yildizhan, Guclu 3. Csere: Uzun, Gulcan 17/3, Caglar 9, Hollingsworth 7, Yildizhan, Alperi 4, Topuz, Fitik 3/3.

Bosznia-Hercegovina: Deura 2, Babic 10/3, Gajic 7, Tavic 14/6, Jones 22. Csere: Dzombeta 4, Dzebo 3/3, Delic 2.

Megszerezte második győzelmét a 2021-es Európa-bajnokságon Bosznia-Hercegovina. A C-csoportban egy fordulatos találkozón 64-54-re múlták felül Törökországot.

A bosnyákok 10-2-vel kezdték az összecsapást. Az első negyed végén 17-8-ra vezettek. A második etapban a 12 pontot is elérte a bosnyák előny. Egy 12-2-es futás után azonban 22-22-nél egyenlített Törökország. A félidőben minimális különbséggel 27-26-ra vezetett a bosnyák gárda.

A harmadik negyedben 30-30 után egy 9-2-es sorozattal került komolyabb lépéselőnybe a török együttes. A legnagyobb előnyük 8 pont volt. A záró szakasznak 44-38-ról futottak neki a csapatok. A döntést a játékrész első két és fél perce hozta el. A bosnyákok 17-0-val 55-44-re fordítottak és innentől végig kézben tartották az irányítást.

Jonquel Jones 22 ponttal és 15 lepattanóval lett a győztes gárda legeredményesebbje. A törököknél Melis Gulcan jutott hasonló dupla-dupláig (17 pont, 14 lepattanó).