Második mérkõzését is megnyerte az U17/U18-as válogatott

:

:

Szombaton másodszor is pályára lépett Szlovákia ellen az U17/U18-as válogatottunk. A magyar csapat 91-38-as gyõzelmet aratott.

Fotó: Facebook.com/U1718WHUN2018

A két csapat pénteki találkozóján 109-45-ös sikert aratott a magyar válogatott. Négy helyen változott a keret ahhoz a mérkõzéshez képest. Budácsik Dorottya, Vári Zita, Dombai Réka és Szirony Dorina helyére Munkácsi Enikõ, Tóth Orsolya, Biczó Laura és Révész Luca került. Jól indult a találkozó, ismét az elsõ percekben magához ragadta a kezdeményezést válogatottunk. Az elsõ etap végén már 28-10 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban pedig a 20 egységet is átlépte a differencia.

A 47-24-es félidõ után a harmadik negyedben sem változott a játék képe. Bár támadásban becsúszott egy-egy kisebb hiba, a jól védekezõ magyar csapat mindössze 8 pontot engedélyezett ekkor riválisának. A harmadik etap végén 68-32-es állást rögzíthettünk. A záró szakaszban jegyezhettük fel a legnagyobb differenciát, amikor 55 ponttal vezettünk. Végül 91-38-as gyõzelmet ünnepelhettek a magyar lányok.

A magyar csapat hétfõn délután találkozik legközelebb az MKOSZ székesfehérvári Edzõközpontjában. A lányokra öt edzés vár jövõ héten, mielõtt csütörtökön hajnalba útra kelne Spanyolországba válogatottunk. A vendéglátóinkkal a vasárnapi hazautazás elõtt kétszer mérkõzünk.

Magyarország U18 – Szlovákia U18 91-38 (26-10, 19-14, 21-8, 23-6)

Nyilatkozat
Völgyi Peter: Az egyik részfeladatot, hogy 40 pont alatt tartsuk az ellenfelet, sikerült teljesíteni. Támadásban sokkal dekoncentráltabbak voltunk a pénteki meccshez képest.