Másodikként jutott a döntőbe az NKA Pécs a kadetteknél

NKA Pécs/A - Kecskeméti KA/A 106-31 (36-8, 30-2, 17-12, 23-9)

Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia
Farkas Péter Gábor, Tóth Bence, Kiss Bálint (Téczely Tamás)

NKA Pécs/A: Árvai 6, Küllős 15/3, Piukovics 10, Rátkai 6, Szakolczi 9/3. Csere: Subotic 11/9, Jónás 6, Felső 13, Kropp 9, Bikicki 6, Bojtár 8/3, Halmágyi 7/3.

Kecskeméti KA/A: Lenkei 7/3, Máté-Tóth 2, Hévízi 7, Molnár 5, Viczián 2. Csere: Szabó -, Bagi 1, Balla -, Samu 3, Romhányi 1, Csomor 2, Nagy 1.

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság második elődöntője alkalmával az NKA Pécs/A magabiztos játékkal 106-31-re legyőzte a Kecskeméti KA/A együttesét.

Az NKA Pécs/A csapata egy 12-0-ás rohammal indította a találkozót. A Kecskemét első pontjait Hévízi Dóra Ágnes szerezte, amivel az állás 12-2-re változott. Öt perc elteltével 19-3-as állást regisztrálhattunk – Rátkainé Eördögh Edit vezetőedző együttese továbbra is magabiztosan vezette az összecsapást. A különbség végül 26-5-nél lépte át a 20 pontot, Küllős Kira kosarával. Az első negyed végül közel 30 pontos pécsi előnnyel zárult (36-8).

A második játékrész ezt követően viszonylag lassabban folytatódott. Hosszabb percekig nem is született további találat. Az első kosarat három perc után Bikicki Mia szerezte, mellyel a különbség 30 pontra nőtt (38-8). A negyed ötödik percébe érkezve a Pécs 11-0-ra vezette a játékrészt, az állás pedig 47-8 volt. A különbség végül Árvai Noémi Virág pontjaival lépte át a negyven pontot (49-8). Az etap első kecskeméti találatát Hévízi Dóra Ágnes szerezte, mellyel az állás 51-10-re változott. A félidő végül – magabiztos pécsi játéknak köszönhetően – 66-10-el zárult. A mezőny legeredményesebbje ekkor a nyerésre álló együttesből Küllős Kira volt, aki 14 perc alatt 15 pontot, illetve 4 gólpasszt jegyzett.

A harmadik játékrész során bár a Kecskemét is betalált, ez továbbra sem zavarta meg a pécsiek domináns játékát. 73-12-nél a differencia már 60 pont fölé nőtt, és bár a mérkőzésből volt még hátra több, mint másfél negyed, a győztes kiléte ezzel szinte már el is dőlt. A negyedek eredményeit tekintve azonban a harmadik etap számított a legszorosabbnak – az állás 17-12 lett. Összesítve azonban Eördögh Edit vezetőedző tanítványai továbbra is brillíroztak, a játékrészt pedig 83-22-vel zárták.

A mérkőzés záró szakasza során sem történt nagyobb változás. A Pécs csapatából immár mindenki pályára léphetett, és többen kétszámjegyű dobott pontig is eljutottak. A különbség végül kereken 100-30-nál érte el a 70 pontot. További kosaraknak köszönhetően a találkozó végül 106-31-el végződött az NKA Pécs/A javára. Ezzel a magabiztos játékkal végül Eördögh Edit vezetőedző gárdája jutott másodikként a fináléba.