BEAC Újbuda - Ajka 74-60 (16-15, 12-19, 18-12, 28-14)

Amatőr bajnokság, rájátszás az 1-16. helyért - 1. forduló
Játékvezetők: Sértő Róbert, Lázár Zsigmond György

BEAC Újbuda: Szauter 8, Drahos 8/6, Nagy 17, Gábor 14/3, Séllei 5/3. Csere: Bálint 14, Tatai 4, Barna 2, Horváth 2, Hévizi-.

Ajka: Varga 12/9, Shirian 6, Tóth 5, Kalocsai 8/3, Kulcsár 3/3. Csere: Mátyás 3, Tápai 7/3, Farkas 8/6, Kovács 4, Szécsi 4.

Továbbjutott a BEAC Újbuda 167-113-as összesítéssel.

Fotó: BEAC Újbuda

Az Amatőr bajnokság 1-16. helyért zajló rájátszásában a nyolcaddöntő párharc visszavágóján a BEAC Újbuda 74-60-as győzelmet aratott az Ajka ellen. Ezzel a BEAC Újbuda 167-113-as összesítéssel jutott tovább.

Az első meccset az Ajka otthonában 93-53-ra megnyerte a BEAC Újbuda, így ekkora különbségnél már nem maradt kérdés a folytatásra.
Az előző találkozón sok volt a hiányzó a vendég ajkai együttesnél, így most sokkal kiélezettebben alakultak az első percek. 7-2-es BEAC kezdés után 14-11-re zárkózott az Ajka. A negyed végére csak egy pont maradt a hazai előnyből (16-15). A második játékrész közepén izgalmas, és fordulatos volt a játék, 24-26-nál vette át először a vezetést az Ajka. A félidőre sikerült kialakítaniuk 8 pontos előnyt, ami mint később kiderül, ez volt az utolsó nagyobb arányú vezetése az Ajkának (28-34).

A nagyszünet után 39-39-nél érte utol ellenfelét a BEAC, majd még egyszer utoljára 46-41-re leszakadt az Ajka, de a harmadik negyed végére egál lett (46-46). 50-50-es állásnál váltani tudott a hazai csapat, és egy lehengerlő negyedik etappal arattak 74-60-as győzelmet. Hazai oldalon Nagy Viktória zárt 17 ponttal, míg Gábor Lili dupla-duplát ért el (14 pont, 11 lepattanó).