Aluinvent DVTK - ZTE NKK 90-57 (26-15, 22-14, 24-16, 18-12)

Pozsonyi L., Fodor A., Balogh Gy. (Hartyáni Zs.)

Aluinvent DVTK: Medgyessy 9/3, Kányási 12, Montai-Vukov 6, Mokango 14, Kiss 14. Csere: Aho 10/3, Tóth F. 21, Frindt 3/3, Oláh 1, Vég-Dudás, Bacsó

ZTE NKK: Dzombeta 20/9, Mányoky J. 8/6, Kulcsár 7/3, Szabó P. 14, Horváth F. 8. Csere: Dömötör D., Úr B., Horváth F., Németh K., Szabó K.

Az Aluinvent DVTK a 22. fordulóba kiírt találkozón 90-57-re legyőzte a ZTE NKK csapatát.

A két csapat a válogatott szünet előtt Zalaegerszegen találkozott, akkor 113-63-as miskolci siker született. A DVTK-nál ezúttal már nem volt ott a távozó Kristine Vitola és a beteg Pusztai Petra. A ZTE továbbra sem számíthatott Deanna Tuchscherer játékéra. A DVTK igyekezett már a mérkőzés elején magához ragadni a vezetést. Két perc után 10-2-es állást rögzíthettünk. A ZTE azonban ezúttal tartotta a lépést, amikor Miljana Dzombeta triplája célt ért, 14-11-re módosult az állás. Az első negyed hajrája a hazaiaknak sikerült jobban, akik így 10 pont fölé növelték az előnyüket és 10 perc játékot követően 26-15-re mentek.

A második negyedben is lendületben maradt a DVTK, 9-0-val indították ezt a szakaszt és 35-15-nél már 20 egységre nőtt az előnyük. Ebben a tartományban állandósult a különbség a felek között. A félidőben 48-29 állt az eredményjelzőn. A DVTK a 29 mezőnykísérletéből 18-at értékesített és 22-15-re vezetett a lepattanókban. A harmadik negyed első fele a ZTE-nek sikerült jobban, egészen 58-45-ig felzárkóztak a vendégek. Földi Attila időkérésénél rendezte a sorokat a házigazda és innentől 14-0-val zárták ezt az etapot. A 72-45-ről induló záró szakaszban mindkét szakvezető értékes perceket biztosított az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosainak. Egy kiegyenlítettebb periódust láthattunk, melyet 18-12-re nyert a DVTK és így alakult ki a 90-57-es végeredmény.

Fotó: DVTK.eu