Másodszor is magabiztos győzelmet aratott a Vasas a Törekvés ellen, a nyolc között folytathatják

Vasas Akadémia II. - Törekvés SE 82-47 (19-15,24-6,18-19,21-7)

Amatőr bajnokság, rájátszás az 1-16. helyért - 1. forduló
Budapest, Pasaréti Sportcentrum
Játékvezetők: Bátovszky Zsolt, Lázár Zsigmond György

Vasas Akadémia II. : Czirkos 17, Gelei 10, Boros 2, Kádár 9, Villányi 10/9. Csere: Kendelényi 11/3, Felső 2, Subotic 4, László 8, Vigh 9/3, Szoboszlai-.

Törekvés SE: Darázsi 11/3, Dobos 9/3, Szilvási 2, Tánczos 6, Mohos 7. Csere: Ferenczi 2, Fábián 2, Stelczer 2, Ciucio 6.

Továbbjutott a Vasas Akadémia II. 164 - 100-as összesítéssel.

Fotó: Vasas Akadémia

Az Amatőr bajnokság 1-16. helyért zajló rájátszásában a nyolcaddöntő párharc visszavágóján a Vasas Akadémia II. hazai pályán aratott magabiztos 82-47-es győzelmet a Törekvés SE ellen. Ezzel a Vasas Akadémia II. 164 – 100-as összesítéssel jutott tovább.

Szorosan indult az első negyed, fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a 10. perc végén 19-15-re vezetett a Vasas. Ez volt az a pillanat, amikor leszakadt ellenfelétől a Vasas, és folyamatosan növelte az előnyét. Félidőben 43-21 állt az eredményjelzőn.
A nagyszünet után sem változott a játék képe, 20 pont körüli különbség volt folyamatosan a két csapat között. Egy percig sem forgott veszélyben a Vasas sikere, magabiztosan jutottak tovább a legjobb nyolc csapat közé.