:

:

Fotó: Julien Bacot/FFBB

Hétfőn este ismét összecsapott a francia és a finn válogatott. A találkozót követően az olimpia házigazdája az első keretszűkítését is megtette.

A nagy különbséget hozó szombati összecsapáshoz hasonlóan ezúttal is domináltak a franciák. Végül 117-59-es sikert arattak (Statisztika ITT). A finn gárdában ott volt Awak Kuier, így magasabb szerkezetben léphettek pályára. A francia csapat ennek ellenére a játék minden elemében riválisa fölé kerekedett. A félidőben 58-25, a harmadik negyed végén 87-39 állt az eredményjelzőn.

A 117-59-es hazai győzelem alkalmával Iliana Rupert 18, Migna Toure 15, Gabby Williams 14 pontot szerzett. A finneknél a 14 pontos Teresa Seppälä lett a legeredményesebb, míg Awak Kuier 12, Elina Aarnisalo 8 pontot ért el.

A mérkőzés után megtörtént az első francia keretszűkítés. Pauline Astier, Marie Pardon és Ana Tadic került ki a csapatból, így 15 fővel folytatják a munkát.