Belgium - Oroszország 85-83 (21-20, 22-17, 20-21, 22-25)

FIBA Women's EuroBasket 2021, negyeddöntő
Strasbourg, Rhenus Sport
Forsberg, Salins, Vojinovic (Gulak-lipka)

Belgium : Mestdagh 19/9, Delaere 6, Meesseman 33/3, Linskens 12, Allemand 9. Csere: H. Mestdagh, Geldof, Bi. Massey, Nauwelaers, Vanloo 5/3.

Oroszország: Musina 10, Vadeeva 30, Shilova 11/9, Komarova 3, Levchenko 11/9. Csere: Kurilchuk, Goldyreva 1, Glonti 17/15, Shtanko.

Az Európa-bajnokság negyeddöntőjében Belgium sokáig emlékezetes csatában 85-83-ra legyőzte Oroszországot és ezzel bejutott a legjobb négy közé. Az elődöntőben az ellenfelük Szerbia lesz.

Belgium kezdte jobban az összecsapást. Az első negyedben 11-3-ra és 19-10-re is vezettek. A játékrész végére azonban 21-20-ra felzárkózott Oroszország. A második szakaszból alig telt három perc, amikor 25-25-nél egyenlő volt az állás. Ebben az időszakban az oroszok kerültek fölénybe és Maria Vadeeva vezetésével lépéselőnyre tettek szert. Kétszer is vezettek hat ponttal az oroszok, de 37-31 után 12-0-val zárta a félidőt a belga gárda. Ennek megfelelően 20 perc után 43-37-re mentek.

A harmadik negyedből nem telt el két perc, amikor 50-41-nél már 19-4-es futásban volt Belgium. Úgy nézett ki, hogy ez döntő is lehet. A küzdőszellemben, egységességben a korábbi évekhez képest sokat előre lépő oroszok 57-56-ra visszaküzdötték magukat. A záró szakasznak 63-58-as belga előnyről futottak neki a csapatok. Itt gyorsan elléptek 7 ponttal a belgák, hogy aztán 68-68-nál ismét egyenlítsenek az oroszok.

Hihetetlen hullámvasút volt a mérkőzés, ahol 79-73-nál három és fél perccel vége ismét a belgák jártak közelebb a sikerhez. Ezt az előnyüket sem tudták megtartani. Fél perccel a vége előtt az oroszok 83-83-nál ismét egyenlítettek. Egylabdás végjáték alakult ki, ahol végül 5.3 másodperccel a vége előtt Julie Allemand szerezte a győztes találatot Belgiumnak.

Emma Meesseman 33 ponttal és 11 lepattanóval ért el dupla-duplát, míg Kim Mestdagh 19 egységig jutott. Orosz oldalon Maria Vadeeva zárt 30 ponttal és 7 lepattanóval.