Megfogyatkozva is menetel a Galatasaray

:

:

Szombaton és vasárnap került sor a Török bajnokság 15. fordulójára. A hétvége legnagyobb kérdése az volt, hogy a példátlan sérüléshullámtól sújtott Galatasaray miként bírja a sorozatterhelést. Bírták. Összefoglaló a forduló találkozóiról.

Alba Torrens, Gulsah Gumusay, Saziye İvegin és Ticha Penicheiro – a Galatasaray hiányzóinak a névsora a Samsun elleni szombati összecsapáson. Szerdán a Bourges tökéletesen ki tudta használni, hogy lyukas az isztambuliak kerete, de a török bajnoki tabella 5. helyén álló Samsun erre nem volt képes. Az elsõ negyed felénél még csak 17-14-re vezetett a Galatasaray, de aztán a negyedet egy 13-0-s futással zárták le Taurasiék.

A második szakasz 30-14-rõl indult és a szünetben már 55-29 állt az eredményjelzõn. A Galatasaraynál a hiányzók miatt Epiphanny Prince lépett elõ pontfelelõssé, 18 egységig jutott, de Bahar Çağlar és Tina Charles neve mellé is 14-14 pont került. A gyomorpanaszai után a formáját egyre inkább visszanyerõ Taurasi  pedig 13 pontot szerzett és 5 gólpasszig jutott 21 perc játék alatt. A Galatasaray végül 92-53-as gyõzelmet ünnepelhetett.

Az Euroligában még veretlen Fenerbahce egy orenburgi siker után látogatott a Homend Antakya otthonába. A 21-21 pontos Angel McCoughtry és Penny Taylor vezetésével a török listavezetõ 92-65 arányú gyõzelmet aratott.

Galatasaray Medical Park - Samsun Basketbol 92-53
Mersin BªB - Tarsus Belediyesi 84-66
İstanbul Üniversitesi - Optimum Ted Ankara 68-66
Ceyhan Belediyesi - Beºiktaº 84-81
Homend Antakya Belediyesi - Fenerbahçe 65-92
Kayseri Kaski - Botaº 96-93 (hu.)