Megkezdõdtek a középdöntõk az U20-as A-divíziós EB-n

:

:

Megkezdõdtek a középdöntõk az U20-as A-divíziós Európa Bajnokságon. Már a második kör elsõ napján több együttes bebiztosította a helyét a negyeddöntõben. Összefoglaló hétfõrõl.

Az E-csoportban a lengyelek 7 ponttal verték a litvánokat. A litvánok három negyed után még 5 ponttal vezettek, a mérkõzés végjátékában azonban állva hagyták õket a lengyelek. Ivona Jablonska együttese 4 perccel a lefújás elõtt, 55-56-nál vette át a vezetést és innentõl kezdve ezt nem is engedték ki a kezükbõl. A vége 60-67 lett.

Az orosz-ukrán mérkõzés hatalmas csatát vetített elõre. Korosztályos klasszisokkal van tele mindkét keret. Ennek megfelelõen emlékezetes rangadót láthatott a publikum. Egy szoros elsõ negyed után a második szakaszban 16 ponttal megléptek az oroszok. Már-már eldõlni látszott a csata, amikor a harmadik negyed végjátékában 1 pontra felzárkóztak az ukránok. A negyedik negyed elején az ukránok a vezetést is átvették, de ekkor az oroszok egyik nagy tehetsége Alexandra Tarasova megvillant, 3 perc alatt 7 pontot szerzett és ezzel eldõlt a találkozó sorsa. Az oroszok 61-54-re nyertek és továbbra is veretlenek.

A török-szerb mérkõzésen három negyeden át fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a negyedik szakaszban a hazaiak elléptek és összességében magabiztosan, 11 ponttal nyerték az összecsapást. A szerbek legjobbja a dupla-duplát (14 pont, 18 lepattanó) elérõ Sara Krnjic volt. A magyar útlevéllel is rendelkezõ center messze csapata leghasznosabb tagja ezen az EB-n. Az elmúlt szezonban mutatott teljesítménye alapján ez meglepetés…

Lengyelország – Litvánia 60-67 (16-14, 17-12, 14-16, 13-25)
Ukrajna – Oroszország 54-61 (15-17, 10-17, 15-10, 14-17)
Törökország – Szerbia 53-64 (18-17, 16-11, 11-20, 8-16)

6. Törökország 0/3 173-192 3

Az F-csoport nem hozott ilyen nagy rangadókat. Három sima összecsapást láthatott a publikum. A franciák 13 ponttal verték a letteket. Három negyed után még csak 1 ponttal vezettek a gallok, de a negyedik szakasz elején közel 7 percig nem találtak be a lettek. Ez idõ alatt francia csapat egy 13-0-s futással eldöntötte a mérkõzés sorsát, a vége 75-62 lett.

A spanyolok átgázoltak a hollandokon. A harmadik negyedben a hollandok pontot sem tudta szerezni, így végül 73-36-os vereségbe szaladtak bele. A brit-olasz találkozó pedig a pontszegény játék miatt érdemel kiemelést. A szünetben 21-20-ra vezettek az olaszok, akik végül 44-36-ra húzták be a gyõzelmet.

Lettország – Franciaország 62-75 (25-20, 19-21, 13-17, 5-17)
Hollandia – Spanyolország 36-73 (17-14, 10-24, 0-16, 9-19)
Nagy-Britannia – Olaszország 36-44 (6-13, 14-8, 9-12, 7-11)

1. Spanyolország 3/0 221-113 6 pont
2. Franciaország 3/0 201-178 6
3. Olaszország 2/1 160-140 5
4. Nagy-Britannia 1/2 138-189 4
5. Lettország 0/3 172-213 3