Meglepetések napja Lugóban

:

:

Az álmos hangulatú nyitó nap után a második játéknapon felpörögtek az események Lugóban. Franciaország elszenvedte elsõ vereségét a felkészülés során, miután Maltsi vezetésével a görögök szétdobták a gallokat. A spanyol-fehérorosz ütközeten pedig Palau utolsó másodperces triplájával nyertek csak a hazaiak.

Rosszul kezdett Franciaország, 10 perc játék után már 19-9-re mentek a görögök. A második negyedben a félidõig 19 pontig jutó Evanthia Maltsi kivételes dobóteljesítményével tovább növelték elõnyüket a hellének, miközben a franciáknál csak Miyem és Ndongue termeték a pontokat. A szünetben már 38-26-ra vezetett az egy nappal korábban még Spanyolországtól kiütéses vereséget szenvedõ alakulat.

A szünet után sem változott a játék képe, a gallok nem tudtak közelebb kerülni. Igaz, ehhez kellett botrányos dobóformájuk, miután 14 triplakísérletükbõl csak egyet értékesítettek. A görögök összeszedett, de nem extra védekezéssel könnyedén akadályozták meg Pierre Vincent tanítványainak támadásait. A negyedik periódusra el is dõlt az összecsapás, a lefújás pillanatában 70-58 állt az eredményjelzõn.

A nap másik mérkõzésén Spanyolország és Fehéroroszország mérte össze erejét. Elképesztõen kezdtek a fehéroroszok, egy 4-17-es futást követõen 12-24-re húztak el egy negyed után. A hispánok a második negyedben egy 10-4-s futással felzárkóztak, de Veremeenko és Marchenka kivételes dobóformájának köszönhetõen a szünetre is állandósult a különbség (29-38).

A harmadik negyedben egy 11-0-s sorozattal 40-38-ra átvették a vezetést a hazaiak, de elõnyüket nem tudták megõrizni, a harmadik negyed végén a továbbra is a pontosan célzó vendégek jártak elõrébb (47-52).

A negyedik periódus Elisa Aguilar két triplájával indult, így 53-52-re mentek a hispánok. Ezt követõen kiegyenlített játékot láthatott a publikum. Az utolsó percre 63-63-as állás mellett fordultak az együttesek. Marchenka két büntetõje és Valdemoro duplája után már úgy tûnt, hogy 65-65-rõl hosszabbítás következik, amikor a hazaiak utolsó támadásából 9 méterrõl Palau triplát dobott. 68-65-ra nyerte a spanyolok és ezzel továbbra is veretlenek a tornán.

Görögország – Franciaország 70-58 (22-12, 16-14, 16-17, 16-15)
Spanyolország – Fehéroroszország 68-65 (12-24, 17-14, 18-14, 21-13)