Megszakadó sorozatok

:

:

Pénteken és szombaton összesen hat mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei.

A péntek este legnagyobb beszédtémáját az Indiana Fever veresége adta. Katie Douglasék sorozatban hét gyõzelem után maradtak alul. A Minnesota Lynx úgy verte a Fevert, hogy a szünetben még 41-41 állt az eredményjelzõn. A második és a harmadik etapban azonban a Lynx 5-5 ponttal szerzett többet a riválisánál, így végül 80-70-re nyertek.

A Los Angeles Sparks sorozatban második gyõzelmét ünnepelhette pénteken. A siralmas szezont futó Tulsa Shock 39 percen át jól tartotta magát, de az utolsó 20 másodpercben Toliver és Penicheiro a Sparks javára döntötte el a mérkõzés sorsát.

Pénteken emellett két mérkõzést rendeztek. Ezeken a Connecticut Sun 9 ponttal verte a New York Libertyt, míg a Phoenix Mercury a Washington gárdájánál bizonyult jobbnak. Taurasiék sorozatban hatodik gyõzelmüket ünnepelhették.

Szombaton este két mérkõzésre került sor. Az Atlanta Dream két vereség után fogadta és gyõzte le a Chicago Sky-t. A Sky három negyeden át vezetett, de a 24 pontos McCoughtry vezetésével a Dream a záró szakaszban fordított.

A hétvégét a Minnesoty Lynx uralta, miután a Fever pénteki legyõzését követõen szombaton a címvédõ Seattle Stormot múlták felül. A Lynx a második negyedben egy 12-2-es futással vette át a vezetést, melyet aztán a lefújás pillanatáig megõriztek.