Megszakadt a PEAC rossz sorozata

:

:

A hazai élvonal 6. fordulójában a PEAC-Pécs 79-73-ra legyőzte a ZTE NKK együttesét, ezzel megszakadt a pécsiek rossz sorozata.

Egyik csapat sem várhatta kedvező előjelekkel a találkozót. A PEAC a legutóbbi négy, a ZTE pedig az utolsó két bajnokiját veszítette el. A zalaegerszegiek 7-6-os vezetése után a PEAC került előnybe. A hazaiak innen két perc leforgása alatt 13-7-re fordítottak és az első negyed végén 18-13-ra vezettek. A második negyed elején 25-25-nél egyenlített a ZTE és innentől fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Végül 37-37 után a félidő utolsó két találatát a pécsiek szerezték és így 41-37-es előnyben voltak a nagyszünetben.

Fotó: PEAC Pécs – Facebook.com/PeacPecs

A harmadik negyed hullámzó játékot hozott. Kezdetben pécsi fölény rajzolódott ki. A legnagyobb differenciát 50-43-nál regisztrálhattuk. Innen azonban a ZTE 9-2-es futást mutatott be és 52-52-nél újra egyenlített. A negyed végjátéka megint a hazaiaknak sikerült jobban, akik így 63-58-as előnyről futottak neki az utolsó 10 percnek. A záró szakasz elején még 69-62-re elszakadtak a pécsiek, a ZTE azonban nem engedte leszakítani magát. 71-69-nél újra egylabdás lett a meccs. A felek között innen már nem alakult ki nagy különbség, de higgadt büntetőzéssel nem engedte ki a kezéből a vezetést a PEAC és végül 79-73-as sikert aratott.

PEAC-Pécs – ZTE NKK 79-73 (18-13, 23-24, 22-21, 16-15)

PEAC-Pécs: Wentzel Nóra 15/6, Taisiia Udodenko 14/9, Bintou Dieme-Marizy 14, Hegedűs Janka 7/3.

ZTE NKK: Keyona Hayes 30, Kirby Burkhodler 15/9, Janis Ndiba 9/3, Nagy Dóra 9.