:
:
A Dinamo Kurszk hazai pályán 74-69-re verte az MBK Ruzomberok gárdáját és így elsõként jutott a legjobb négy közé az Európa Kupában. A rózsahegyiek kiválóan tartották magukat és még az utolsó percben is továbbjutási esélyeik voltak.
A Dinamo Kurszk és az MBK Ruzomberok óriási csatát vívott múlt héten, akkor Szlovákiában Anna Petrakova utolsó másodperces triplájával nyert 81-80-ra az esélyesebbnek tartott orosz gárda. Ilyen elõzmények után a visszavágó is izgalmasnak ígérkezett.
Az elsõ negyedben 9 ponttal megléptek az oroszok, de a nagy elõnyüket nem tudták megtartani. Az elsõ 10 perc végére 21-12 után 21-17-re zárkóztak fel a rózsahegyiek. A második negyedben már egy pillanatig nem tudta lerázni riválisát a Kurszk. A vendégek egy rövid idõre még fordítani is tudtak, a szünetben pedig 38-35-re vezettek az oroszok.
A harmadik negyed ismét hullámzó játékot hozott. A játékrész közepén Temeka Johnson duplája után 50-43-ra megléptek a hazaiak, de a negyed utolsó 5 percében képtelenek voltak a gyûrûbe találni. A harmadik etap végére így 50-47-re jött fel a szlovák együttes.
A negyedik szakaszban folytatódott a vendégek jó sorozata és 7 perccel a lefújás elõtt 57-54-re is vezettek. A kurszkiak ekkor eszméltek és egy 9-0-s futással 63-57-re fordítottak. Innentõl kezdve a hazaiak kezében volt az irányítás, de Bucakova két triplájával még az utolsó percben is felzárkózott 3 pontra az MBK Ruzomberok. A vendégeknek fordítaniuk már nem sikerült, a vége 74-69 lett.
A Dinamo Kurszk legjobbjai a 21 pontos Michelle Snow és a 17 pontos Temeka Johnson voltak.
Eredmény
Dinamo Kurszk – MBK Ruzomberok 74-69 (21-17, 17-18, 12-12, 24-22)
1. mérkõzés: MBK Ruzomberok – Dinamo Kurszk 80-81
Továbbjutott a Dinamo Kurszk 155-149-es összesítéssel.
Az Európa Kupa negyeddöntõinek csütörtöki programja
Botas – Gran Canaria 18:00
Hainaut Basket – Kayseri Kaskispor 20:00
Chevakata – Arras 15:00