Megszerezte első élvonalbeli győzelmét a BKG PRIMA Szigetszentmiklós

PINKK-Pécsi 424 - BKG PRIMA Szigetszentmiklós 66-87 (22-16, 19-28, 16-26, 9-17)

Kozármisleny, Kozármislenyi Sportcsarnok
Farkas G., Goda L., Jakab L. (Fekete L.)

PINKK-Pécsi 424: Mujovic 5/3, Jáhni 8, Vincze 16/9, Tenyér 10, Davis 14. Csere: Horváth, Szücs, Zsilinszky 10/3, Borbás 3/3.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Angyal 18/12, Aldazabal 20/6, Davis 4, Zivaljevic 21/6, Campisano 17/3. Csere: Vári 3, Raus 2, Kovács 2, Suppán.

A bajnokság 8. fordulójában a BKG PRIMA Szigetszentmiklós 87-66-os győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

Óriási tét mellett dobták fel a labdát Kozármislenyben, hiszen eddig egyik csapat sem szerzett még győzelmet. Villámrajtot vettek a hazaiak, akiknél újra bevethető volt a montenegrói válogatott irányító Bozica Mujovic. Nem telt el két perc, amikor 9-2-re ellépett a PINKK. Ezt követően azonban rendezte sorait a BKG és a játékrész felénél 9-9-nél már utolérte riválisát. Időkérést követően mindkét oldal újult erővel vetette bele magát a küzdelembe. Vincze Nikolett triplájával és Tenyér Zsófia büntetőivel újra a PINKK került előnybe, de Sierra Campisano találataival tartotta a lépést a BKG. A hazaiaknak 14-12 után Zsilinszky Lilla, Jáhni Zsófia és Tenyér Zsófia pontjaival 21-12-nél még volt egy megugrása. Innen azonban a negyed végére 22-16-ra felzárkózott a BKG. A PINKK-nél a 6 pontos Vincze Nikolett, míg a BKG-nál a szintén 6 egységnél járó Sierra Campisano bizonyult a legeredményesebbnek. A második szakasz elején is lendületben maradt a szigetszentmiklósi együttes, mely Angyal Barbara triplájával folytatta felzárkózását. A folytatásban ismét megvillant Sierra Campisano. Végül 24-24-nél egyenlített Gedei Tibor gárdája.

A második szakasz közepét is rendkívül hullámzó játék jellemezte. Az első negyedhez hasonlóan a PINKK előtt többször is adódott lehetőség, hogy nagyobb előnyt kialakítson. 31-27-nél, 35-30-nál és 38-32-nél is feljegyezhettünk ilyen lehetőségeket. Ezekkel azonban nem tudtak élni a hazaiak. A félidő utolsó két percébe érve 38-36-ra felzárkózott a BKG. Bozica Mujovic és az ekkor már 11. pontját szerző Vincze Nikolett révén még őrizte minimális vezetését a PINKK. 41-37 után azonban Sofija Zivaljevic és Sierra Campisano találataival egyenlítettek a vendégek. Campisano dudaszós triplája pedig 44-41-es vezetést hozott a félidőre a BKG-nak. Az amerikai légiós ezzel már a 15. pontját jegyezte ezen a délutánon. Óriási kérdés volt, hogy a harmadik negyedben innen milyen irányt vesz az összecsapás. Jáhni Zsófia duplájával még a PINKK szerezte az első találatot. Erre azonban Solanch Aldazabal hat pontja érkezett válaszul, amivel 50-43-nál megerősítette fölényét a BKG.

A döntő futást 50-45 után vitte be az újonc, amikor 8-0-val 58-45-nél 10 pont fölé növelte előnyét. Ezen sorozat alkalmával Angyal Barbara és Sofija Zivaljevic is triplát értékesített. A különbség innentől végig kétszámjegyű volt a felek között. A PINKK-nek 60-50-nél még akadt egy kisebb felzárkózása, de ekkor ismét Angyal Barbara és Sofija Zivaljevic villant meg. Már 15 egységgel ment a BKG, mely ekkor a játék minden elemében riválisa fölé kerekedett. Az utolsó 10 percnek 70-57-ről vágtak neki a felek. A negyedet Solanch Aldazabal triplája vezette fel. A második perc végén 77-59-re vezetett a szigetszentmiklósi együttes. Két perccel később pedig már az első 20 pont feletti differenciát rögzíthettük a jegyzeteinkbe 82-61-nél. Az utolsó öt percben nem változott érdemben a mérkőzés képe. A BKG magabiztosan tartotta kézben az irányítást, így végül 87-66 arányban diadalmaskodott. A klub a fennállása első élvonalbeli sikerét ünnepelhette.