Megszerezte elsõ gyõzelmét a Phoenix Mercury

:

:

A WNBA vasárnapi játéknapján négy mérkõzést rendeztek, melyek közül kiemelkedett a Phoenix Mercury-Indiana Fever rangadó. A mérkõzés a várakozásoknak megfelelõen nagy csatát hozott, ahol végül hosszabbításban diadalmaskodott a Mercury.

Elsõ gyõzelmének megszerzésére készült vasárnap este a Phoenix Mercury. Diana Taurasiék hazai pályán fogadták az Indiana Fever gárdáját. A találkozón sokáig a vendégek domináltak, a harmadik negyed felénél még 50-62-re vezettek. Ekkor azonban beindult a 32 pontot szerzõ Diana Taurasi és a végül 21 pontig jutó Candice Dupree, így a hazaiak a negyedik szakaszban megfordították a mérkõzést. A végjátékban a Phoenixnél volt a lépéselõny, de egy utolsó másodperces kosárral Jessica Davenport hosszabbításra mentette a találkozót.

A ráadásban 82-87-re meglépett a Fever, de a remekül büntetõzõ Mercury az utolsó 2 percbe fordulva egyenlített, majd Taurasi és Ferdinand-Harris pontjaival 93-89-re behúzták a gyõzelmet. A mérkõzésen Diana Taurasi régi önmagát idézte, 32 pontja mellett büntetõk terén 12 lehetõségbõl 9-et értékesített, a ráadásban pedig nem is hibázott a vonalról. A Fever-nél Tamika Catchings teljesítményét kell kiemelni, 17 pont és 15 lepattanó került a neve mellé.

Vasárnap a Minnesota Lynx megszerezte sorozatban ötödik gyõzelmét, miután végig vezetve 13 ponttal verték a továbbra is vergõdõ Atlantát. A 19 pontos Augustus által vezetett Lynx három negyed után már 21 ponttal járt elõrébb, de a végjátékban a tavalyi nagydöntõs kozmetikázott az eredményen, így “csak” 64-77 arányban maradtak alul.

A Los Angeles Sparks 24 ponttal verte a címvédõ Seattle Storm alakulatát. Sue Birdék 30%-al dobtak mezõnybõl és ha szabad így fogalmazni, a mérkõzést látva egy percig nem volt esélyük a gyõzelemre. A Connecticut Sun pedig a 31 pontos Tina Charles remek játékával 15 ponttal múlta felül a Chicago Sky-t.

Connecticut Sun – Chicago Sky 83 : 68 (22:19) (26:14) (14:19)
Atlanta Dream – Minnesota Lynx 64 : 77 (10:26) (21:17) (14:23) (19:11)
Phoenix Mercury – Indiana Fever 93 : 89 (26:24) (15:26) (16:14) (25:18) (11:7)
Los Angeles Sparks – Seattle Storm 74 : 50 (14:8) (25:17) (18:16) (17:9)