PINKK-Pécsi 424 - ZTE NKK 76-56 (21-19, 15-14, 25-15, 15-8)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok
Cziffra Cs., Fodor A., Kovács N. (Fekete L.)

PINKK-Pécsi 424: Vorpahl 4, Vári 24/6, Sarauskaite 12, Demeter 14, Szücs L. 12/6, Csere: Tenyér, Zubac 10, Horváth Zs., Jáhni, Kovács K.

ZTE NKK: Dzombeta 15/9, Szabó P. 7, Mányoky J. 11/6, Tuchscherer 4, Úr 11/9. Csere: Kulcsár 2, Chroméj 6, Horváth F., Dömötör, Horváth F.

A szombati játéknap nyitó mérkőzésén a PINKK Pécsi 424 76-56-ra legyőzte a ZTE NKK csapatát.

A nyeretlen csapatok rangadója fordulatos negyeddel vette kezdetét. Az első percekben 7-0-s vezetésre tett szert a PINKK. Innen azonban 15-9-re ellépett a ZTE. A játékrész végjátéka a hazaiaknak sikerült jobban, akik 8-1-es sorozattal 21-19-re fordítottak. Az első 10 perc Vári Zitáról szólt, aki egymaga 17 pontot szerzett. A 7 mezőnykísérletéből 5 lett sikeres és ezen felül mind a 7 büntetőjét értékesítette.

A második szakasz is hasonló fordulatokat tartogatott. A ZTE 23-22-nél újra átvette a vezetést, majd innen egy 8-0-s futással fordított a PINKK. Válaszul a zalaegerszegiek 31-30-nál ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést. A félidő utolsó három percében már a hazaiak jártak előrébb, de nem alakult ki nagy különbség. Végül Demeter Nóra duplája hozta el a 36-33-as állást a nagyszünetre. A PINKK 35-ből 13, míg a ZTE 29-ből 12 mezőnykísérletet értékesített. A hazaiaknak egyetlen triplakísérletük sem ért célt, de a csapatukban most debütáló Daugilė Šarauskaitė vezetésével jobban szedték a lepattanókat. Zalaegerszegi oldalon a 12 leadott labda okozhatott fejfájást.

A döntést a harmadik negyed jelentette. Két percig még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 38-37 után a PINKK 16-5-ös futást produkált, amivel 54-42-re szakadt el. A házigazda az első félidőben nem szerzett triplát, ekkor viszont háromszor is megvillant távolról. A kiharcolt előnyét pedig a játékrész végéig tartotta. Az utolsó 10 percnek 61-48-ről futottak neki a csapatok. A záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. A küzdelmes mérkőzésen 5 perccel a vége előtt 68-48-nál érte el a 20 pontot a differencia. Mányoky Judit és Miljana Dzombeta két gyors találatával még 68-53-ra felzárkózott a ZTE. A PINKK szakmai stábja azonban időkéréssel rendezte a sorokat és a találkozó végére visszaállt a 20 pontos különbség.

Fotó: PINKK.hu