Megszerezte ötödik győzelmét az NKE-FCSM Csata

:

:

A hazai élvonal 7. fordulójában az NKE-FCSM Csata 80-75-ös győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában.

Szabó Fanni és Zala Friskovec triplaváltása vezette fel az összecsapást. Ez megadta az alaphangot ennek a délutánnak, hiszen összesen 20 hárompontost értékesített a két gárda a mérkőzés során. Látványos küzdelem alakult ki, ahol az első negyedben 14-12-es hazai előny után a Csata 8-2-es sorozattal fordított és 10 perc játékot követően 22-21-re vezetett. A második szakasz elején is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Csatának 37-31-nél, illetve 42-37-nél akadt esélye nagyobb differenciát kialakítani, a PEAC azonban meg tudta fogni a mérkőzést. A nagyszünetig 19 pontig jutó Zala Friskovec triplája alakította ki a félidei 45-40-es Csata vezetést hozó eredményt.

Fotó: PEAC-Pécs Facebook

A harmadik negyed közepén stabilizálták vezetésüket Tursics Krisztián tanítványai. Lelik Réka két tripláját, illetve Megan Gustafson villanását követően 59-49-nél érte el először a 10 pontot a differencia. A hazaiak többször felzárkóztak 3-4 egységre, de a záró szakasznak így is a fővárosiak 67-60-as előnyéről vágtak neki a felek. Jó ritmusú, hullámzó küzdelem alakult az utolsó 10 percben. A Csata többször is el tudott szakadni 8-9 ponttal, de nem érezhette biztonségban a sikert. A PEAC egy-egy villanással rendszerint látótávolságba tudott érni. Az utolsó másfél percben már nem alakult ki nagy különbség a felek között. Végül 80-75-ös sikert ünnepelhetett az NKE-FCSM Csata.

PEAC-Pécs – NKE-FCSM Csata 75-80 (21-22, 19-23, 20-22, 15-13)

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 15/6, Wentzel Nóra 15/3, Bintou Diéme-Marizy 14/6.

NKE-FCSM Csata: Lelik Réka 20/12, Zala Friskovec 19/15, Megan Gustafson 19/3.