Megszorongatta a PINKK a Pöstyént

:

:

Szombaton elrajtolt a pöstyéni EWBL torna, melynek első napján a PINKK Pécsi 424 62-57-re alulmaradt a házigazda Piestanske Cajky gárdájával szemben.

Az idei szezonban még minden fronton nyeretlen PINKK-re a hazánkban is ismert játékosokat felvonultató pöstyéni csapat várt szombaton kora este. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 9-9 után kezdte növelni előnyét a szlovák együttes. Az első negyed végére 23-16-ra léptek el. A második szakaszra rendezte védekezését a PINKK, sikerült a Pöstyént 8 ponton tartani. Ráadásul 29-24 után 6-0-s sorozatot mutattak be a pécsiek, amivel rövid időre még a vezetést is átvették. Végül Danielle Hamilton Carter duplája zárta a félidőt, ahol így 31-30-ra mentek a hazaiak.

Fotó: pinkk.hu

A harmadik etapot 10-0-val indította a PINKK. Tenyér Zsófia kétszer villant, de betalált távolról Szücs Lilla és Shenita Landry is 2+1-es helyzetet értékesített. Fordulatokban nem volt hiány, hiszen erre a 10-0-ra egy 16-3-as pöstyéni futás érkezett válaszul. Végül 30 perc után igazságos döntetlen, 47-47 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszt 8-2-es szlovák sorozat vezette fel és ezzel lendületbe jöttek a hazaiak. Az utolsó öt percbe érkezve 58-51-es eredményt regisztrálhattunk. A PINKK nem adta fel, a hajrában még három pontra felzárkózott, de reális fordítási esélyek nem mutatkoztak. Végül 62-57-es hazai siker született.

Vasárnap 11 órától a Zabiny Brno lesz a rivális.

Piestanske Cajky – PINKK-Pécsi 424 62-57 (23-16, 8-14, 16-17, 15-10)

Piestanske Cajky: Danielle Hamilton Carter 20, Jessica January 16/3, Katarína Tetemondová 8/6.

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 21, Emma Stach 14/6, Szücs Lilla 6/3, Tenyér Zsófia 6.