Megvan az elsõ! – U18-as EB – 5.nap

:

:

Megszerezte elsõ gyõzelmét az U18-as EB-n a magyar válogatott. A poprádi tornán Balogh Judit együttese Lettországot gyõzte le. Ezzel a sikerrel megmaradt az esély az A-csoportos tagság megõrzésére.

A magyar válogatottra kedden Lettország legjobbjai vártak. Az elsõ negyedben jól kezdett a csapat, Németh Alma 5 pontjának köszönhetõen fokozatosan növeltük az elõnyünket, 10 perc játék után már 7 ponttal vezettünk a bent maradásért folytatott küzdelemben az egyik legnagyobb riválisunk ellen. A második negyedben tovább fokozta a tempót Balogh Judit együttese. Miután 19-17-re felzárkóztak a lettek, tudtunk újítani és Mányoky két triplájának is köszönhetõen 32-17-re megléptünk. A szünetre 32-19-es állás mellett vonultak a csapatok.

Sajnos a harmadik negyedben 48-28 után megtorpant a csapat, mintha egy kicsit saját magunknak is erõs lett volna az tempó, amit diktáltak a lányok. A negyedik periódusra is „csak” 52-45-ös állásról, azaz mindössze 7 pontos vezetésrõl indultunk neki. A negyedik játékrész egy mérkõzésre elegendõ fordulatot tartogatott. 61-51-nél még biztosnak látszott a magyar gyõzelem, de egy 8-0-s lett futás után 61-59-nél már semmi sem volt biztos. Az utolsó perceket a mieink uralták, igaz 2 perccel a lefújás elõtt 65-66-ra átvette a vezetést riválisunk. A folytatásban Mányoky, Adamecz és Baksa pontjaival fordítottak a lányok, így Magyarország megszerezte elsõ gyõzelmét az U18-as Eb-n.

A magyar csapatból Adamecz Lilla volt a legeredményesebb, 17 pontjával, de Baksa Bettina (11 pont, 6 lepattanó) és Mányoky Judit (12 pont) is nagyon hasznosan játszott.

Az alsóház másik mérkõzésén Belgium 8 ponttal verte Csehországot.

A középdöntõk során az „E” jelû hatosból Spanyolország és Oroszország, míg az F-csoportból Olaszország, Litvánia és Franciaország is biztosította helyét a legjobb nyolc között.