Megvannak a továbbjutók a 3×3-as Világbajnokságon

:

:

Csütörtökön és pénteken lezárult a csoportkör az Antwerpenben zajló 3×3-as Világbajnokságon. Kialakult az egyenes kieséses szakasz ágrajza.

Az A-csoportban Kína végzett az élen, miután Litvániát és Romániát is legyőzték. Ezzel a címvédő már negyeddöntős. A vereség ellenére Litvánia ért oda a második helyre, mivel nagy csatában jobbnak bizonyultak Romániánál. A még továbbjutó harmadik helyet pedig Németország csípte meg Japán 17-13-as legyőzésével.

A B-csoportot USA nyerte, mivel az egész torna eddigi legjobb összecsapásán hosszabbítást követően 20-18-ra verték Franciaországot.  A francia együttesnek Ausztria legyőzésével biztosította be a második helyet az olimpiai bajnok mögött. Kisebb meglepetésre Brazília csípte meg a harmadik, még továbbjutó helyet. Nekik ehhez Új-Zélandot kellett felülmúlni, amit 16-9 arányban megtettek.

A C-csoport első helyét Lengyelország szerezte meg. Nem találtak legyőzőre eddig a héten. A csoportdöntőn Belgiumot múlták felül 13-12. A harmadik Mongólia lett, akik ki-ki mérkőzésen 21-13-ra kiütötték Egyiptomot.

A D-csoportban az Európa-bajnok spanyolok veretlenül zártak az élen. Közel a maximumhoz, 20.8 pontot átlagoltak meccsenként a csoportkörben. Mögöttük Kanada lett a második, akik három győzelmet is szereztek a csoportkörben és Hollandia ért oda az utolsó továbbjutó pozícióba.

A csoportok végeredménye

A csoportok első helyezettjei automatikusan negyeddöntősek. A másodikak és a harmadikak keresztbe játszanak a nyolc közé jutásért.