3x3

Minden idők 10 legjobb 3×3-as meccse között a magyar – spanyol VB-negyeddöntő

:

:

A versenyrendszerek leállása közepette a FIBA összeállított egy listát, melyre a szakíróik minden idők 10 legjobb 3×3-as meccsét gyűjtötték csokorba. A szubjektív összeállításba a 2019-es amszterdami világbajnokságról a spanyolok elleni világbajnoki negyeddöntőnk bekerült.

Amszterdamban sokáig emlékezetes csatát vívott a magyar és a spanyol válogatott a negyeddöntőben. A rendes játékidő végén Sandra Ygueravide egyenlített, majd az azóta Győrben játszó irányító a ráadás elején előnyhöz is juttatta a társait. Egy pontra került ezzel a továbbjutástól Spanyolország. A magyar támadásnál Cyesha Goree kísérlete még lejött, de sikerült megszerezni a támadólepattanót, majd érkezett Medgyessy Dóra duplája.

A mérkőzés egyik főszereplőjével Medgyessy Dórával a napokban készítettünk egy interjút az olimpiai selejtezők kapcsán. A találkozót felvételét a FIBA 3×3 Facebook oldalán vagy YouTube csatornáján pénteken este visszanézhetjük. A teljes kedvcsináló összeállítás pedig az alábbiakban látható: