Minden pályán az esélyesebb csapat nyert szombaton

:

:

Négy mérkõzést rendeztek szombaton a hazai élvonalban. Minden párosításban az elõzetesen esélyesebbnek tartott gárda ünnepelhetett gyõzelmet. Összefoglaló.

A játéknap legszorosabb találkozóján a CMB Cargo UNI Gyõr 91-86-ra múlta felül a VBW CEKK Ceglédet. A hullámzó és rendkívül fordulatos találkozón az elsõ negyed végén 21-15-re a Cegléd vezetett. A második etap elején azonban egy 8-0-s futás végén 23-21-re fordított a Gyõr. Innentõl jellemzõen a hazaiak jártak elõrébb, a félidõre 10 pontra nõtt a differencia.

A 47-37-rõl induló harmadik negyed újabb fordulatot tartogatott, miután 63-63-nál egyenlített a Cegléd. Az utolsó 10 percnek a Gyõr 68-65-ös elõnyérõl vágtak neki a felek. Itt 81-81-ig fej-fej mellett haladt a két alakulat. Az utolsó perchez érkezve viszont hat ponttal ellépett a Gyõr és ezt az elõnyét nem engedte ki a kezébõl.

A szombati nap fõvárosi rangadóján az NKE Csata 67-51-es gyõzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában. A Csata 11-2-vel kezdte az összecsapást és már az elsõ félidõben eldöntötte a meccset. 10 perc után 23-10, a félidõben 49-20 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben pontszegény, de kiegyenlített játékkal folytatódott a küzdelem. A záró szakaszban a BEAC faragott a hátrányán. Végül 22-11-re megnyerte a házigazda ezt a periódust és így alakult ki a 67-51-es végeredmény.

A ZTE NKK 80-45-re verte az MTK Budapestet. Ezen a találkozón is gyorsan eldõlt a gyõztes kiléte, 17-4-re nyerték a zalaegerszegiek az elsõ szakaszt. A végeredményben megjelenõ differencia pedig a harmadik etap végére alakult ki. A 62-28-ról induló záró szakaszban valamivel kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem.

A PEAC-Pécs 83-62-re múlta felül a Vasas Akadémiát. Erre a párosításra is elmondható, hogy az elsõ 20 percben eldõlt a gyõztes kiléte. A PEAC az elsõ percekben 15-4-re ellépett. A 21-13-as elsõ negyed után a nagyszünetben már 42-24-re mentek a pécsiek. A harmadik szakasz elején a Vasas 12 egységre visszajött, de ez volt a legkisebb különbség. A PEAC összességében magabiztosan tartotta kézben az meccset.

CMB Cargo UNI Gyõr – VBW CEKK Cegléd 91-86 (15-21, 32-16, 21-28, 23-21)