Mindent elsöprő győzelemmel indult a junior döntő a Pécs számára

NKA Pécs/A - Kecskeméti KC/A 110-48 (30-13, 25-8, 32-14, 23-13)

Gruber Nikolett Lilla, Földesi Marcell, Czinder Adrienn

NKA Pécs/A: Nagy 10/6, Orbán 10/6, Rátkai 8, Olawuyi 9, Laczkó 17/9. Csere: Árvai 13/3, Szakolczi 8, Töczki 17/9, Varga 3/3, Kohn 9/9, Halmágyi Ki. 4, Halmágyi Ka. 2.

Kecskeméti KC/A : Bibok 7, Hermann 1, Tózer 9/3, Sinka-Pálinkás Szonja 3, Pettner -. Csere: Rácz 2, Lenkei 9, Sinka-Pálinkás Szofi 5/3, Hévizi 8/6, Balla 4, Magony -.

Fotó: MKOSZ

A mérkőzést Orbán Alexandra Marti találata vezette fel, amivel a pécsiek kerültek lépéselőnybe. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a résztvevők. Egészen 6-4-ig, amikor Laczkó Sára és Olawuyi Adenike Olayemi pontjai következtek (11-4). Ezzel viszont nem volt elég Szentpáli Gergő együttesének, a differenciát 10 pont fölé növelték. Az állás pontosan 16-4 volt, amikor a Kecskemét csapatából Sinka-Pálinkás Szonja talált be távolról. A vendég színekben játszó gárda azonban továbbra sem tudta utolérni ellenfelét. Az ötödik percbe érkezve 21-9-et regisztrálhattunk. A hátralévő időben szintén a pécsiek játéka dominált. Az első negyed végén a különbség már 25 pont fölé emelkedett, a játékrész 30-13-al végződött.

Fotó: MKOSZ

A második felvonást szintén a pécsiek futama indította, 6-0 után viszont a Kecskemét is betalált. Lenkei Centis volt sikeres közelről, amivel az állás 36-25-re változott. A magabiztos elő azonban továbbra is a Pécs kezében maradt – a játékrész felénél 41-19-et mutatott az eredményjelző tábla. Kevesebb, mint egy percre a nagyszünettől a különbség a 30 ponthoz közeledett. A statisztikai lap alapján a Pécs csapatánál szépen eloszlottak a teljesítmények, négyen ekkor már 10 dobott pont fölé jutottak. A csapat, illetve az egész mezőny legeredményesebb játékosa ekkor Laczkó Sára volt 11 ponttal. A félidő 22-21-el végződött.

Fotó: MKOSZ

A nagyszünetből visszatérve sem változott a mérkőzés képe. A hazai oldal játszó Pécset a leállás sem zavarta meg, sőt, a harmadik negyedet egy 20-5-ös hajrával indították. Ezzel be is biztosították első győzelmüket a tornán. Az ötödik percben 75-26-ot mutatott a kijelző, vagyis a Kecskemétnek 49 pontos hátrányt kellett ledolgoznia. Ez a mennyiség a negyed hátralévő idejében csak növekedett, a meccs záró szakasza pedig 87-35-ről indulhatott. A változatosság kedvéért, az utolsó 10 perc a Kecskemét jó játékával folytatódott – Halmai Gábor együttese 7-0-val kezdett. Ezt követően viszont visszaállt a mérkőzés eddig megszokott rendje. A differencia 107-45-nél lépte át a 60 egységet. Végül 110-48-as sikert aratott a Pécs.