Minimális előnyben a Lyon az Európa Kupa elődöntőjében

LDLC ASVEL Feminin - Villeneuve d’Ascq LM 84-80 (24-19, 19-25, 18-22, 23-14)

Európa Kupa, rájátszás - elődöntő, 1. mérkőzés
Lyon, Gymnase Mado Bonnet

LDLC ASVEL Feminin: Williams 19/3, Gruda 8/6, Chartereau 10/3, Allemand 7/3, Johannes 17/9. Csere: Jocyte 2, Quevedo 8/6, Dietrick 13/6, Ciak 4.

Villeneuve d’Ascq LM: Smalls 21/12, Heriaud,Diaby 6, Abdelkader 8/6, Burke 28/15. Csere: Djekoundade 3, Hirsch 2, Diallo 8, Salaun 4.

Az Európa Kupa elődöntő párharc első mérkőzésén az LDLC ASVEL Feminin 84-80-ra múlta felül a Villeneuve d’Ascq gárdáját.

Fordulatos és pontgazdag mérkőzést vívott a két francia együttes. Az első negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A játékrész hajrájához érkezve 24-17-re megugrott a hazai pályán játszó Lyon, de ennél a hát pontnál jobban nem tudott ellépni. A második negyedben gyorsan lefaragta hátrányát a Villeneuve d’Ascq és ismét fej-fej mellett haladt a két együttes. A félidőben 44-43-ra ment a vendég alakulat. A játék képét jól jellemzi, hogy az első 20 percben a Villeneuve d’Ascq 34-ből 18-at, az LDLC ASVEL Feminin 33-ből 17-et értékesített mezőnyből. Kennedy Burke már ekkor 14 pontnál járt. A Lyon legeredményesebbje a 11 pontos Gabby Williams volt.

A harmadik negyedre sem esett vissza a dobóforma. Sőt, a Villeneuve d’Ascq még rá is tudott pakolni egyet. Nem telt el három perc és 53-43-nál 10 egységgel megléptek. Sokáig 6-8 pont körül tartották az előnyüket. A játékrész végére azonban nagy felzárkózásba kezdett a Lyon. A 66-61-ről induló záró szakasz elején a vezetést is visszaszerezték a hazaiak. 69-66-nál már 8-0-ban voltak. Innen kezdve jellemzően a Lyon járt előrébb, de igazán nagy előnyt nem tudtak felépíteni. Végül 84-80-as sikert aratott az LDLC ASVEL Feminin, így teljesen nyílt a visszavágó, melyre jövő héten csütörtökön kerül sor a Villeneuve d’Ascq otthonában.

Az LDLC ASVEL Feminin együttesében Gabby Williams 19, Marina Johannes 17 ponttal zárt. A Villeneuve d’Ascq gárdájában Kennedy Burke 28, Kamiah Smalls 21 egységig jutott.