Minimális elõnyben az EK döntõben a Lattes Montpellier

:

:

Az Európa Kupa döntõjében a Lattes Montpellier 75-71-es gyõzelmet aratott a Nagyezsda Orenburg otthonában. Ezzel minimális lépéselõnyben várja a visszavágót, melyet jövõ héten szerdán rendeznek Lattes városában.

Rendkívül pontgazdag negyeddel indult a finálé elsõ felvonása. A Lattes Montpellier extra dobóformát mutatva gyorsan növelte elõnyét. A 17 mezõnykísérletükbõl 12 sikeresnek bizonyult. Már a játékrész közepén 20-12-re mentek, 10 perc után pedig 28-22 állt az eredményjelzõn. A második etap hullámzó játékot hozott, mely során kétszer is felzárkózott egy pontra az Orenburg. Ezt követõen azonban egy 9-0-s futással 42-32-re ellépett a francia gárda. A félidõig azonban 42-38-ig újra felkapaszkodott a házigazda orosz alakulat.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Az Orenburg ugyan többször megközelítette riválisát, de fordítani nem tudott. A nagy iramú és kifejezetten élvezetes találkozón az utolsó 10 percnek 59-56-ról futottak neki a csapatok. Itt 66-66-nál utolérte a francia együttest a házigazda. Többször is támadt a vezetésért az Orenburg. Utoljára 72-71-nél másfél perccel a vége elõtt. Ezzel nem éltek és a hajrában minimális különbséggel behúzta a gyõzelmet a Lattes Montpellier.  A 75-71-es sikerük alkalmával Helena Ciak 18 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Nagyezsda Orenburg – Lattes Montpellier 71-75 (22-28, 16-14, 18-17, 15-16)