Montenegró 6 pontot engedélyezett Izlandnak a második félidõben

:

:

A Sopron Basket vezetõedzõje Roberto Iniguez által irányított montenegrói válogatott 69-37-re legyõzte Izlandot a 2019-es Európa-bajnokság selejtezõjének A-csoportjában.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A szombati drámai végjátékot hozó találkozó után nehezen lendült bele a montenegrói válogatott. Az elsõ szakasz végén 14-12-re vezetett Izland, sõt még a második negyed közepén 26-25-nél is elõrébb jártak. A félidõ hajrájában tudott kisebb elõnyt kialakítani Montenegró. A nagyszünetben 35-31 állt az eredményjelzõn.

A két csapat között a második 20 percben alakult ki igazán nagy különbség. Rendezte védekezését a montenegrói együttes. A helyszíni beszámolók kiemelik, hogy gyakorlatilag nem tudott könnyû dobóhelyzetet kialakítani Izland, melynek játéka az utolsó 15 percre teljesen szétesett. A harmadik negyedet 19-3-ra, míg a negyediket 15-3-re nyerte Montenegró. Ekkor már az is cél volt az Eb-kvalifikáció érdekében, hogy minél nagyobb pontkülönbség legyen a felek között.

Rorberto Iniguez együttesében Glory Johnson és Bozica Mujovic ért el 14-14 pontot.

Montenegró – Izland 69-37 (12-14, 23-17, 19-3, 15-3)