Nagy arányú vereséget szenvedett hazai pályán a Győr

UNI Győr - MÉLY-ÚT - BC Prometey 83-117 (18-24, 23-38, 20-27, 22-28)

Dahra, MacDonald, Vavrova (Rangelova)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Weninger 15/3, Oroszova 7/2, Török 20/6, Dombai 10/6, Mompremier 11. Csere: Varga 6, Rozmán, Nagy 10/3, Baffy, Markovic 2, Révész 2.

BC Prometey: Dubrovina 32/15, Atkins 14/3, Datsko 10/9, Yurkevichus 7/3, Holmes 25/9. Csere: Musiienko 2, Liubinets 4, Dubrovska, Ignatchenko, Babic 23/18.

Fotó: Krizsán Csaba

Az Európa Kupa második fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT hazai pályán 117-83-as vereséget szenvedett az BC Prometey csapatától.

Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT együttese továbbra is a sérült Dubei Debóra nélkül állt fel. Nem léphetett még pályára a távozó Aari McDonald helyére igazolt Shay Colley. Ott volt ugyanakkor a csapatban Beatrice Mompremier, aki vasárnap érkezett meg hazánkba.

Weninger Virág triplája vezette fel az összecsapást. Ezt követően gyorsan magához ragadta az irányítást az ukrán bajnoki címvédő BC Prometey. Alig több, mint négy perc telt el, amikor már 9-3-ra vezettek az ukránok. Nem kellett sokat várni Mompremier első idei találatára, majd Dombai Réka triplát értékesített. Igyekezett a lépést tartani a Győr. Weninger Virág az ötödik pontját szerezte, amikor 14-10-re felzárkóztak a mieink. Az első szakasz hajrájában 20-12-re ismét elléptek az ukránok, de Ruff-Nagy Dóra és Weninger hármasai a játékrész végén felhozták a Győrt. 10 perc után 24-18 állt az eredményjelzőn. A második szakaszt rögtön egy hárompontossal indították a vendégek. Ekkor már 4-4 sikeres triplánál tartottak a csapatok. Megvillant az ukránoknál a félidőig 15 egységig jutó Olga Dubrovina, így egy perc után 29-18-nál már a lélektani 10 egység fölé nőtt a differencia a felek között.

A második szakasz közepén igyekezett rendezni sorait a Győr. Mindent megtettek Iványi Dalma tanítványai, hogy tartsák a lépést. Sabina Oroszova duplát értékesített, betalált büntetőből Török Ági és Ruff-Nagy Dóra. Ennek megfelelően 31-23-nál még felcsillant az esély egy szorosabb találkozóra. Innen azonban az ukránok 11-2-vel 42-25-re elszakadtak. Időt is kértek a győriek, de nem lehetett ezen az estén megálljt parancsolni a riválisnak. A félidőig a 35 mezőnykísérletükből 21 sikeres lett. A 21 sikeres dobásból ráadásul 10 hárompontos volt. A mieink is tartották a lépést, a 29 kísérletükből 16 célt ért, közte hat tripla. A félidő hajrájában ennek ellenére a 20 pontot is átlépte a különbség. Végül a nagyszünetben 62-41-re mentek a vendégek. A harmadik negyed első támadásánál Weninger Virág betalált távolról és ezt követően 20 pont környékén látszott állandósulni a differencia a felek között.

A lendületben lévő ukrán gárda a harmadik negyed utolsó perceiben 77-55 után egy újabb 10-2-es futással erősítette meg fölényét. A záró szakasznak végül 89-61-ről vágtak neki a felek. Még 30 perc játékot követően is 60%-os mezőnymutatóval rendelkezett a BC Prometey. A záró szakasz is hasonlóan ponterős játékot hozott. A játékrész elején 89-65-re szépített a Győr. Innen viszont egy újabb 9-0-s ukrán futást regisztrálhattunk. A vendégek 100. pontját a legismertebb játékosuk Ariel Atkins szerezte. A differencia végül kicsivel 30 pont felett állt be. Az utolsó percekben Rozmán Lilla, Baffy Fanni és Révész Boróka is megkapta a lehetőséget. Becsülettel küzdött a Győr, de ezen az estén a kiemelkedő formát mutató Prometey magabiztosan tartotta nagy előnyét és megérdemelten aratott 117-83-as sikert.